Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Plašil odchází do Bordeaux

Česko

Jaroslav Plašil se po dvou letech vrací do Francie. Český fotbalista se včera na čtyři roky upsal mistrovskému Girondins Bordeaux a opouští španělskou ligu.

BORDEAUX Zatímco v uplynulé sezoně bojoval s Pamplonou o záchranu ve španělské lize, nyní se může Jaroslav Plašil těšit na zápasy v Lize mistrů. Český fotbalový reprezentant se stal posilou francouzského mistra Girondins Bordeaux.

To by mělo za šestadvacetiletého záložníka podle deníku L’Équipe zaplatit odstupné tři miliony eur (zhruba 78 milionů korun). Plašil se dnes klubu upsal na čtyři roky.

Plašil se vrací do Francie, přestože měl v Pamploně smlouvu ještě na dva roky. Do Španělska přestoupil předloni z Monaka, kde předtím působil už od roku 1999 a před pěti lety se s ním probojoval do finále Ligy mistrů.

„Ve Španělsku jsem neměl problémy a mohl jsem tam zůstat. Jen jsem chtěl do týmu, kde bych si mohl zahrát Ligu mistrů a bojovat o ligový titul. A s Bordeaux je to myslím více než možné,“ uvedl Plašil v rozhovoru pro oficiální stránky klubu. „Bordeaux mě poprvé kontaktovalo tak před deseti dny. Pak to šlo všechno velmi rychle,“ řekl.

Plašilovým koučem v Bordeaux, kde působil v letech 2005-2007 Vladimír Šmicer, bude slavný francouzský internacionál Laurent Blanc, mistr světa a Evropy. S trenérem Blancem prý zatím o své roli v týmu nemluvil. „Jen krátce jsme si volali o tom, jak se na přestup tvářím. Na debaty teď budeme mít více času,“ uvedl Plašil.

Prý si ani nevolal se Šmicrem, aby se s ním poradil při rozhodování. „Nekontaktoval jsem ho, ale vybavil jsem si, jak o klubu hezky mluvil. Sám jsem pak viděl několik zápasů z minulé sezony. Bordeaux hraje pohledný fotbal, což se mi líbí. Snad k tomu přispěju i já,“ dodal.

Český záložník španělskou ligu opouští po dvou sezonách s bilancí 66 zápasů a osmi gólů. Ve Francii dosud odehrál 117 utkání a skóroval pětkrát.

***

Možné přestupy reprezentantů Zdeněk Grygera Rojí se spekulace o přestupu obránce do Panathinaikosu či v rámci výměny do Fiorentiny Marek Jankulovski Vedení AC Milán chtělo českého záložníka vyměnit za Philippa Mexese z AS Řím

Autor: