Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Návrat plateb za zelené energie zahýbe s inflací. Jak se poplatky dotknou peněženek českých domácností?

Domácnostem i firmám se od ledna příštího roku na fakturách za odběr elektřiny opět objeví poplatky na obnovitelné zdroje energie. Ty stát loni v říjnu kvůli energetické krizi zrušil.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zbrojaři tleskají,zvláště ti zahraniční bez ogledu na to,že české domácnosti chudnou a strádají.

1 0
možnosti

Vláda ušetří a ještě k tomu vybere více na daních.

1 0
možnosti

Vláda se vysoká inflace hodí, takže ji udržuje nahoře, nyní by mohla klesnout, tak šup rychle s něčím, co pokles zastaví.

6 1
možnosti

Žádná vysoká inflace tady už 7 měsíců není. To že metodicky vychází inflace pořád 8 % je dané nízkou srovnávací základnou minulého roku. Nicméně pokud se nestane něco neočekávaného, jsme v únoru na 3 %.

3 17
možnosti
Foto

No když si někdo myslí, že v EU se musí s klimatem bojovat, tak na to někde musí vzít peníze. I když se postupně ukáže,že klimatická změna stejně bude probíhat, ale na řešení přípravy na ní už nikdo nemyslí.

12 0
možnosti

J69a60n 64S36v47a42r74d72a

29. 9. 2023 2:04

Fialova vláda ve skutečnosti vůbec nehledá cesty, jak řešit inflaci. Její balíček vede k prohloubení problémů domácností,i podniků.

Navíc nákup nejdražších letadel, zelená energie a další.

26 2
možnosti

Nejen platby za OZE. Také tzv. regulované složky ceny (distribuce, atd.) půjdou významně nahoru. To jsou ty úspory v rozpočtu (55 mld, o kterých do včera nikdo nevěděl, kde je vláda chce vzít). Zase vydělají 2x. Podruhé na DPH, která cenu zvedne o dalších 21%. Tomu říkám podíl občanů a podnikatelů na šustrování vlády.

22 0
možnosti

Nebudeme si lhat do kapsy, zadna vlada v soucasne situaci nebude opravdu setrit. To se proste dnes nenosi. Ja jsem aspon rad, ze zatim se nijak dramaticky nezvada dan z prace a vyse zminene zaplati vsichni tak nejak ferove.

1 12
možnosti

Dělají to soudruzi šikovně - napřed si vytvoří z Ruska nepřítele a pak zvedají výdaje na zbrojení o stovky miliard. Ušetří naopak na zdraví obyvatelstva.

26 9
možnosti

Ano, NATO po rozpuštění Varšavské smlouvy potřebuje nepřítele, aby zdůvodnilo svou existenci a zbrojovky měly zakázky. To je těžké, v tomto prostoru jako větší samostatné státy zůstalo prakticky jen Rusko a Bělorusko. Ostatní větší státy jsou členy NATO či poražení ve válkách.

6 10
možnosti