Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Plavci dál rozšiřují příval rekordů

Česko

ŘÍM/PRAHA Vypadá to, jako by se plavci nemohli v Římě nabažit hromadného překonávání světových rekordů. Na probíhajícím mistrovství světa jich během dvou dnů stačili vytvořit už deset. Tempo honby za přepisováním historických tabulek se stupňuje. Třeba Švédka Sarah Sjöströmová včera překonala ve finále závodu na 100 metrů motýlek vlastní den starý světový rekord.

Trend, který spustilo používání moderních kombinéz, by měl podle rozhodnutí Světové plavecké federace FINA příští rok skončit. Plavci se opět obléknout do textilních plavek, které nesmí zakrývat stanovené části těla, a zcela určitě se zpomalí. Z rekordů se opět stane vzácnost.

Technologický návrat do minulosti překvapivě přivítal Michael Phelps, který sám vytvořil 33 světových rekordů. „Z plavání se stane opět plavání. Všichni budou mít stejné podmínky a diskuse o plavkách přestane být tématem sporů,“ prohlásil čtrnáctinásobný olympijský vítěz.

Autor:

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...