Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Plavky tankini

Česko

MÓDNÍ ORDINACE KLÁRY KLEMPÍŘOVÉ

Mám po porodu stále kila navíc a mé břicho rozhodně není výstavní. Tolik jsem se těšila na léto a teď se děsím dne, kdy budu muset vyjít na veřejnost v plavkách. Nejraději bych si pořídila neopren, ale vy mi doufám poradíte nějakou lepší variantu.

Nejste sama, komu se při slově plavky dělá nevolno. Všechny ženy s přibývajícími léty při výběru ideálního plážového úboru trpí. Než se vydáte na nákupy, v klidu si uvědomte, že jako zralá žena máte i přednosti, na které můžete být pyšná, a na ty se zaměřte. Plavky se vám hned budou vybírat líp. Nabídka v obchodech je, s trochou optimismu, uspokojivá (doporučuji Triumph, Schiesser, Marks&Spencer, H&M). Výrobci totiž myslí i na ženy matky. Nejen pro ně vymysleli tankini. Nazvali tak vrchní díl plavek připomínající tílko. Je však v mnohém výhodnější: rychleschnoucí strečový materiál a pěkné střihy dělají z koupacího topu výjimečný kousek, navíc ho můžete kombinovat s různými kalhotkami.

Díky kosticím, výztužím a podkladům formují siluetu postavy. Potřebujeteli zvětšit a pozvednout prsa, zvolte nabírání nebo variantu push up. V opačném případě doporučuji hladký top s vnitřně všitým pásem, který ňadra drží a stahuje.

Proporce postavy můžete opticky vyrovnávat pomocí vzorů. Jednobarevně pokryjte partie, na kterých byste nic neměnila. Svislých pruhů a nápadných vzorů využijte v místech, kde byste ráda působila štíhleji. Pro těhotné a ženy těsně po porodu vyrábí firma Litex tankini s rozšířeným, pod prsy nabraným trupovým dílem (www.litex.cz). Pro kojící maminky existují speciální tankini s odepínacími košíčky. Můžete si je objednat třeba na www.johany.eu.

Pokud chcete zakrýt plnější boky, využijte šátku parea. Ani v mé plážové tašce nechybí.

O autorovi| modniordinace@lidovky.cz