Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Plzeň nezvládla závěr, má jen bod

PLZEŇ Jak ztratit téměř vyhraný zápas, předvedli dokonale hokejisté Plzně. Ve včerejší předehrávce 21. kola O2 extraligy vedli nad Třincem ještě čtyři minuty před koncem 3:1, poté ale v rychlém sledu dvakrát inkasovali a nakonec podlehli Ocelářům na samostatné nájezdy 3:4.

Západočeši tak promarnili šanci proniknout do první šestky v tabulce, kde si naopak upevnili postavení Moravané.

„Je to už poněkolikáté, co vedeme o dva góly... To pak můžeme hrát systém, jaký chceme, ale je to na nic,“ zlobil se po utkání plzeňský trenér Jiří Kučera.

Podobně nekompromisně zamířil do vlastních řad i Jakub Šindel, autor třetí branky a jediný úspěšný exekutor nájezdů z domácí strany. „Nesmíme se za nic schovávat, je potřeba si to otevřeně vyříkat. Musí se něco stát. Je tam celkově strašně málo zodpovědnosti a tohle už není náhoda,“ soptil.

Naopak Ocelářům udělala výhra ohromnou radost, zvlášť když se jim na ledě Lassersbergeru dlouhodobě nedaří. „Chtěli jsme tady konečně uhrát nějaký výsledek. Musím pochválit kluky, že to pět minut před koncem nezabalili a nepříznivý výsledek otočili. Jsme strašně rádi, že si odvážíme dva body,“ zářil třinecký kouč Jiří Juřík.

Jeho svěřenci šli do vedení v 28. minutě kdy Korhoň nekompromisně zakončil souhru se Zálešákem. Plzeňští kontrovali o šest minut později přesnou ránou Důrase a vzápětí měli šanci dokonat obrat -dvojnásobnou přesilovku však nezužitkovali. Svou převahu dokázali přetavil v góly až v závěrečné třetině. Důras a po něm Šindel zajistili Západočechům dvoubrankový náskok a zdálo se být rozhodnuto. Hosté se ale dokázali vzchopit. Z nenápadné akce snížil v čase 56:12 Květoň a za 41 sekund vyrovnal Štefanka. Na řadu tak přišlo prodloužení. V něm si vyměnili ručně názory Divíšek se Zálešákem, za což inkasovali tresty do konce utkání a nemohli zasáhnout do samostatných nájezdů. V nich se dařilo prvním třem exekutorům, hostujícím Tomíkovi s Peterkem, v dresu domácích ale kontroval jen Šindel.

Zbývající trio hráčů bylo neúspěšné, včetně plzeňského specialisty Vlasáka.

Branky a nahrávky: 34. Důras (Vampola), 47. Důras (Vampola), 50. Šindel (Kracík) -28. Korhoň (Zálešák), 57. D. Květoň (Peterek), 57. Štefanka (Sekeráš), rozhodující nájezd Peterek. Rozhodčí: Polák - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:9, navíc Divíšek - Zálešák oba 5 min. a do konce utkání, Malec na 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4131. Třetiny: 0:0, 1:1, 2:2 - 0:0.

Dnešní program - 21. kolo: Zlín - Pardubice, Vítkovice - K. Vary (oba 17), Kladno - Č. Budějovice (17.30), Sparta - Ústí (18), Slavia Praha - Litvínov (18.15), Liberec - Znojmo (18.30). Nedělní program - 22. kolo: Slavia - Zlín, Pardubice - Plzeň, Liberec - Litvínov, Třinec - Vítkovice, Č. Budějovice - Sparta (vše 17), K. Vary - Ústí, Znojmo - Kladno (17.30).

14. HC Slovan Ústečtí Lvi 20 2 4 4 10 40:70 18

Pozn.: Za názvem klubu je počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body.