Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Plzni zařídil body Strakův útok

ZÁPAS KOLA

PLZEŇ Západočeští hokejisté desáté kolo extraligy zvládli, když přehráli Kladno a udrželi si domácí neporazitelnost. Pátou porážku Kladna za sebou řídila zejména formace Martina Straky, jejíž členové se podíleli na všech brankách Plzně.

Plzeň–Kladno 3:2

První velké vzrušení přinesl až vedoucí gól Kladna. Altrichter se snažil v nepřehledné situaci před svou brankou vypíchnout kotouč, přihrál však pouze Frolíkovi, který pohodlně skóroval. Poté domácí přidali na tempu a dočkali se vyrovnání. Straka připravil pozici pro Kracíka, a ten zblízka překonal bekhendovým blafákem Cikánka. Probuzení domácí dokázali ještě do přestávky přidat druhou trefu, když Straka po chybě Kladna v rozehrávce zkušeně oklamal mladíka v brance hostů.

„Chtěli jsme do zápasu vstoupit dostatečně agresivně, což se nám nepodařilo. Důležité bylo, že jsme ještě do přestávky dokázali stav otočit,“ vysvětloval po zápase asistent plzeňského trenéra Milan Razým. V prostřední části domácí první pětka předvedla svou ofenzivní sílu a při každém střídání si připravila gólovou příležitost. Udeřilo, až když Straka po samostatném úniku trefil tyčku a kotouč do sítě vrátil pohotový Vlasák. Gól však musel potvrdit až videorozhodčí.

Před koncem druhé třetiny hosté postupně otupili nápor domácích a po sedmnácti vteřinách závěrečné části snížil Patera jemnou tečí Hájkova nahození na rozdíl jediné branky.

Agilní Straka vzápětí protáhl po samostatné akci Cikánka. Za chvíli byl plzeňský kapitán podražen při dalším průniku a sudí Fraňo nařídil přísné trestné střílení. Jeho provedení se ujal specialista Vlasák, ale v rozhodující chvíli mu sklouzl kotouč. Kladno se snažilo vyrovnat, ale ani přes značný tlak se mu to nepodařilo. „Po takovém utkání je výsledku škoda. Máme černou sérii proher. Ve třetí třetině jsme se snažili, ale bohužel jsme gól nedali,“ litoval kladenský trenér Petr Kasík.

Branky a nahrávky: 16. Kracík (Straka, Vlasák), 19. Straka, 35. Vlasák (Fabuš) - 11. Frolík, 41. Patera (Hájek). Rozhodčí: Fraňo -Kis, Pavlovič. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 5743. Třetiny: 2:1, 1:0, 0:1.