Úterý 4. června 2024, svátek má Dalibor

jen za 89 Kč/měsíc

Po čtyřech zápasech

pod novým trenérem Ladislavem Škorpilem poprvé selhal Slovan Liberec, který nestačil v souboji tabulkových sousedů na domácí Jihočechy. Těm po bezkrevném výkonu podlehl 0:2. Nadšeně hrající Budějovičtí si díky brankám agilního Černého a Stráského připsali po Ostravě další cenný skalp a doma s koučem Františkem Strakou ještě neprohráli. Liberečtí se chtěli vyvarovat toho, co minule potkalo na jihu Čech Ostravu, jenže domácí neměli v úvodu slitování ani se Slovanem. Už v 9. minutě se Černý postavil k přímému kopu a dalekonosná bomba z dobrých třiceti metrů doskákala až k pravé tyči překvapeného Zlámala. Na gólovou pojistku Jihočeši čekali až do 70. minuty, kdy se v lize premiérově trefil mladíček Stráský. čtk

České Budějovice - Slovan Liberec 2:0

Branky: 9. Černý, 70. Stráský. Rozhodčí: Adam - Gallo, Kubáň. ŽK: Černý, Žižka - Hodúr, Petrouš, Blažek. Diváci: 2431. Poločas: 1:0.

Budějovice: Kučera - Peroutka, Horejš, Hunal, Žižka - Plocek, Hílek, Vozábal (74. Mašát), Černý -Stráský (77. Plichta), Mrkvička (90. Renan).

Liberec: Zlámal - Šinglár, Holeňák (21. Polák), Petrouš (81. Jirouš), Janů - Frejlach (46. Dohnálek), Hodúr, Bílek, Papoušek - Dort, Blažek.