Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Po rekordu potkaly Sáblíkovou pád a poranění

Česko

SALT LAKE CITY Jednou jsi dole, jednou nahoře. V případě Martiny Sáblíkové to ale platí v opačném gardu. Sotva stačila vstřebat nadšení z pátečního světového rekordu na trati 5000 metrů, kdy časem 6:42,66 zlepšila své vlastní čtyři roky staré maximum ze stejného olympijského oválu o téměř tři vteřiny a dostala se do čela průběžného pořadí Světového poháru, poznala v sobotu odvrácenou stranu rychlobruslení.

Ještě předtím se dvojnásobná olympijská vítězka, která mezi ženami vůbec poprvé usilovala o překonání vlastního maxima, stačila podělit o pocity staronové rekordmanky. „Když překonáte rekord poprvé, tak je to fantastické. Když ale překonáte vlastní rekord, tak je to úžasné. Mám z toho skvělý pocit a jsem hrozně ráda,“ pravila.

Nezabrzdily ji ani problémy s rozlišovací páskou na ruce, kterou v průběhu závodu zahodila.

„Sjela mi až na loket a dřela mě,“ přiblížila.

Dlouho se však neradovala.

Den po rekordu ji totiž rovněž v Salt Lake City potkala smůla.

Novák: Chce to čtyři až pět dní Pád americké soupeřky Jilleanne Rookardové a následná kolize v závodě SP na 1500 ji dovedly rovněž k pádu, při němž si česká superstar poranila kotník.

Do dalšího startu, který ji čeká za dva týdny v Heerenveenu, kde se uskuteční závěrečný pohárový závod, by ale měla být v pořádku.

„I když jsem byla po pátečním závodě utahaná, tak se mi hned od startu jelo úžasně lehce,“ uvedla Sáblíková na svých internetových stránkách. Rookardová ji ale ještě v první polovině trati po svém pádu srazila a výrazně zpomalila.

Svěřenka trenéra Petra Nováka sice do cíle dojela, ale s velkou ztrátou a v čase 2:27,73. Rozhodčí jí následně povolili opravnou jízdu, kterou ale Sáblíková po dohodě s koučem s ohledem na pohmoždění kotníku odmítla.

Podle Novákova vyjádření by se její zdravotní stav měl vrátit do normálu během čtyř až pěti dnů.

A pocity Sáblíkové?

„Nemohla jsem se po obutí brusle postavit na nohu. Kotník strašně bolel, jak po nárazu přišel k sobě. Nedalo se s tím jet,“ uvedla.

Česká rychlobruslařská výprava včera zamířila z amerického kontinentu do finského Seinäjoki. Tam se za několik dní uskuteční juniorské mistrovství světa, na kterém by se měli představit Karolína Erbanová a Roman Vodička.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!