Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Česko

Mírně se ochladí, v noci bude i mrznout. Teploty však vydrží nad průměrem

ilustrační snímek foto: Filip Fojtík, MAFRA

Začátek týdne bude teplý, teploty se vyšplhají až k 16 stupňům. Od úterý ale začne postupné ochlazování, i přes to se teploty udrží nad dlouhodobými průměry. V druhé polovině týdne mohou noční teploty klesnout pod bod mrazu. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se srážky vyskytnou hlavně v úterý, poté bude oblačnost ubývat.
  6:50

„Nový týden začne velmi vysokými teplotami, které budou šplhat až k 16 °C, jen v místech, kde se déle udrží mlhy nebo nízká oblačnost, budou teploty kolem 9 °C,“ uvedla Blanka Gvoždíková z ČHMÚ.

„Minimální teploty budou v druhé polovině týdne klesat pod bod mrazu. Srážek v následujících dnech mnoho nečekáme, nejvíce bude pršet v úterý, kdy se budou objevovat místní přeháňky nebo občasný déšť,“ vyplývá z předpovědi ČHMÚ.

„Na horách mohou být srážky postupně sněhové, a to zejména na severu a severovýchodě území,“ doplnila Gvoždíková.

Dnes (v pondělí) meteorologové čekají zpočátku zejména v Čechách místy mlhy nebo nízkou oblačnost, jinak jasno až polojasno. Během dne bude postupně přibývat oblačnost na polojasno až oblačno a později se objeví ojediněle přeháňky. Nejvyšší teploty 12 až 16 °C, při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti ojediněle kolem 9 °C, v 1000 m na horách kolem 9 °C. Slabý proměnlivý nebo severní vítr do 4 m/s, na východě většinou vítr mírný jižní až jihozápadní 2 až 5 m/s.

V noci na úterý bude polojasno až oblačno, postupně až zataženo. Ojediněle se objeví déšť nebo přeháňky. Ojediněle také čekáme mlhy. Nejnižší teploty 7 až 3 °C, při malé oblačnosti až 1 °C. Slabý proměnlivý nebo severovýchodní vítr do 4 m/s.

V úterý bude oblačno až zataženo, jen přechodně místy i polojasno a zpočátku se ojediněle budou vyskytovat mlhy. Místy přeháňky nebo občasný déšť, na severu postupně nad 800 m a na Šumavě nad 1200 m srážky smíšené nebo sněhové. Večer ubývání srážek. Nejvyšší teploty 6 až 10 °C, na jižní Moravě až 13 °C. Slabý proměnlivý nebo severovýchodní vítr do 4 m/s.

Ve středu meteorologové předpokládají většinou oblačno a ojediněle přeháňky, nad 800 m, na Šumavě nad 1100 m smíšené nebo sněhové. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, ojediněle při zmenšené oblačnosti až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Mírný severovýchodní až severní vítr 2 až 6 m/s, na západě jen slabý proměnlivý do 4 m/s.

Ve čtvrtek meteorologové očekávají polojasno až oblačno a zpočátku ojediněle přeháňky, nad 800 m smíšené nebo sněhové. K večeru částečné ubývání oblačnosti. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, na Moravě a ve Slezsku přechodně mírný severovýchodní 2 až 6 m/s.

V pátek bude jasno až polojasno, ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Slabý proměnlivý nebo východní vítr do 4 m/s.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí: V sobotu většinou polojasno a ojediněle mlhy, v dalších dnech postupně přibývání oblačnosti a místy déšť. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, postupně 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C.

Autor:

Slož puzzle a vyhraj jedinečné dárky od značky BEBELO
Slož puzzle a vyhraj jedinečné dárky od značky BEBELO

Každý den po celý tento týden můžete vyhrávat jedinečné dárky od značky BEBELO.