Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Česko

Příjemné počasí se v neděli pokazí, příští týden však slibuje až 25 stupňů

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, odpoledne se místy zatáhne. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 stupňů, na jižní Moravě až 21 stupňů. Pršet bude jen výjimečně. Do soboty vydrží příjemné počasí, v neděli se přechodně pokazí. „V pondělí se rychle vrátí teplejší vzduch, pršet příliš nebude a teploty zůstanou ještě nad dlouhodobým průměrem,“ uvedl ve čtvrtek Český hydrometeorologický ústav.
  7:12

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, ráno ojediněle mlhy. Později odpoledne a večer místy až zataženo a na horách na severu ojediněle slabé přeháňky. Nejvyšší teploty 15 až 19 stupňů Celsia, na jižní Moravě až 21 stupňů, v 1 000 metrů na horách kolem 10 stupňů.

V noci na pátek čekají meteorologové skoro jasno nebo polojasno, k ránu ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 10 až 6 stupňů, v údolích zejména na západě a jihozápadě až 3 stupně.

V pátek bude polojasno nebo skoro jasno. Na severu a severovýchodě až oblačno a ojediněle přeháňky. Nejvyšší teploty 17 až 21 stupňů Celsia.

V sobotu meteorologové čekají převážně oblačno, na severu a severovýchodě místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 stupňů. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 stupňů Celsia, na jižní Moravě až 24 stupňů.

V neděli bude polojasno až oblačno, na severu a severovýchodě místy, jinde jen ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 stupňů. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 stupňů, na jihu až 23 stupňů. Mírný západní až severozápadní vítr místy s nárazy kolem 15 m/s, který bude během dne slábnout.

V pondělí se očekává polojasno až oblačno, postupně na severovýchodě ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 8 až 3 stupně. Nejvyšší denní teploty 18 až 23 stupňů, na severovýchodě kolem 17 stupňů Celsia.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:

Polojasno až oblačno, v severovýchodní polovině území zpočátku ojediněle přeháňky. V závěru období srážky četnější. Nejnižší noční teploty 12 až 7 stupňů. Nejvyšší denní teploty 17 až 22 stupňů Celsia, postupně až 25 stupňů.

Podívejte se i na naše další živé přenosy

Sledovat na iDNES.tv
Autor: