Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Konec týdne doprovodí sněžení a ledovka. O víkendu napadne až 20 centimetrů sněhu

ilustrační snímek foto: Michal Turek, MAFRA

Ve čtvrtek nás podle meteorologů čeká hodně oblačnosti, místy sluníčko a slabé sněžení. Večer se sněžení zintenzivní a nejvyšší teploty se budou pohybovat kolem 0 °C. V pátek nás od jihozápadu čeká na většině území sněžení na jihu a jihovýchodě déšť a místy ledovka. Sobota bude zatažená s vydatným sněžením.
  7:11

„Zítra (v pátek) bude hodně mraků a od jihozápadu čekáme na většině území občasné sněžení, na jihu a jihovýchodě se může objevit i déšť, zpočátku mrznoucí. Místy se zde může tvořit ledovka,“ uvedl meteorolog Štefan Handžák.

„Sobota bude zatažená se sněžením, místy trvalejším a vydatnějším, na některých místech může spadnout za den i přes 20 cm sněhu. V první polovině příštího týdne bude méně oblačnosti, ojediněle sněhové přeháňky a noční teploty budou klesat na -6 až -10 °C, ojediněle i kolem -15 °C, přes den -5 až 0 °C. Ve druhé polovině příštího týdne se vyskytnou srážky místy,“ dodal Handžák.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy slabé sněžení nebo sněhové přeháňky. Ráno ojediněle mrznoucí mlhy. Později večer na jihozápadě a jihu sněžení. Nejvyšší teploty -3 až +1 °C, v 1 000 m na horách kolem -4 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

V noci na pátek čekáme zataženo až oblačno, od jihozápadu na většině území občasné sněžení, na jihu ojediněle i srážky mrznoucí. Nejnižší teploty -1 až -5 °C, při zmenšené oblačnosti až -7 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s. Podle Handžáka se bude ojediněle tvořit ledovka a na jihozápadě může napadnout až 7 vm mokrého sněhu.

V pátek přes den bude zataženo, na většině území občasné sněžení, na jihu a jihovýchodě pod 500 m místy i srážky dešťové zpočátku mrznoucí. Nejvyšší teploty -3 až +1 °C. Slabý proměnlivý, během dne postupně mírný severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

„Na jihu a jihovýchodě se může místy vytvářet ledovka. Místy, hlavně na jihu a jihozápadě napadne i přes 10 cm mokrého sněhu,“ komentoval Handžák.

V sobotu předpokládáme zataženo se sněžením, místy trvalým a vydatným. Večer částečné ubývání srážek a oblačnosti. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty -4 až 0 °C. Slabý severovýchodní, postupně mírný severní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě místy s nárazy kolem 15 m/s.

„Očekává se místy intenzivní a trvalé sněžení, přičemž nová sněhová pokrývka na některých místech může přesáhnout i 20 cm za den. Na četných místech se budou vytvářet sněhové jazyky, místy i závěje,“ řekl Handžák.

V neděli bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty -5 až -9 °C. Nejvyšší denní teploty -4 až 0 °C. Mírný západní, postupně jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

V pondělí očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -6 až -10 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -15 °C. Nejvyšší denní teploty -6 až -1 °C. Slabý jižní, postupně mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka: Polojasno až oblačno, ojediněle sněžení. Postupně přibývání oblačnosti a místy sněžení. Nejnižší noční teploty -5 až -10 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -15 °C. Nejvyšší denní teploty -4 až +1 °C.

Podívejte se i na naše další živé přenosy

Sledovat na iDNES.tv
Autor:
Témata: ledovka, Morava

Nuda v BRuNU nehrozí. Vyhrajte vstupenky do zábavního parku
Nuda v BRuNU nehrozí. Vyhrajte vstupenky do zábavního parku

V Moravské metropoli se rozkládá zábavní park BRuNO, který přináší nekonečné možnosti pro aktivní odpočinek jak pro děti, tak i pro dospělé. Maskot...