Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Česko

Chladná rána a na horách sníh. Studená fronta přinese opravdový podzim

Inverze pod Ještědem foto: Jan Pešek, MF DNES

Čtvrtek doprovodily ranní teploty i pod bodem mrazu. Během dne studená fronta přinese oblačnost a večer taky na severozápad území slabý déšť. V pátek fronta ovlivní počasí hlavně na Moravě a ve Slezsku, protože se bude vlnit, a tak meteorologové očekávají i trvalejší déšť s úhrny kolem 15 mm. Na horách může objevit i déšť se sněhem nebo sníh. Následující dny budou chladnější s přeháňkami nebo občasným deštěm, od vyšších poloh i se sněžením.
  7:05

Ve čtvrtek bude ještě poměrně teplo, meteorologové očekávají 9 až 14 stupňů Celsia, v místech, kde se mlhy nebo nízká oblačnost udrží déle, bude chladněji, kolem 7 stupňů. Mlhy nebo nízká oblačnost se budou dopoledne nejčastěji objevovat místy na Moravě, ale během dne by se měly rozpouštět.

„Jinak slunečné počasí ukončí přibližující se studená fronta, která během dne přinese oblačnost a večer taky na severozápad území slabý déšť,“ sdělil meteorolog Filip Smola.

V noci na pátek bude oblačno až zataženo, na Moravě a ve Slezsku zpočátku místy polojasno nebo mlhy. Ojediněle přeháňky nebo slabý déšť. Nejnižší teploty 7 až 3 stupně Celsia, při slabším větru až 1 stupeň.

V pátek přes den bude oblačno až zataženo. Místy přeháňky nebo občasný déšť, zejména na horách. Během dopoledne na Moravě a ve Slezsku od jihozápadu déšť na většině území, i trvalejší. Od západu postupně nad 1 000 m i srážky smíšené nebo sněhové. Později odpoledne a večer ubývání srážek a v Čechách od západu místy i polojasno. Nejvyšší teploty 7 až 11 stupňů.

V sobotu meteorologové očekávají oblačno až zataženo, zpočátku místy i polojasno. Místy, během dne od západu na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Nad 700 m srážky postupně smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, při zmenšené oblačnosti až -1 stupeň. Nejvyšší denní teploty 4 až 9 stupňů Celsia. „Takové teploty jsou obvyklé pro toto období, ráno může i slabě mrznout,“ doplnil Smola.

V neděli bude oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. Zpočátku místy občasný déšť nebo přeháňky, nad 600 m srážky smíšené nebo sněhové, během dne od jihozápadu ubývání srážek. Nejnižší noční teploty čtyři až nula stupňů, při zmenšené oblačnosti až -2 stupně. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 stupňů Celsia.

V pondělí se očekává oblačno až zataženo, postupně místy občasný déšť nebo přeháňky, nad 600 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 3 až -1 stupeň Celsia, při zmenšené oblačnosti až -3 stupně. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 stupňů.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:

Oblačno až zataženo, od západu na většině území občasný déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh i srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 3 až -2 stupně, postupně 7 až 2 stupně. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 stupňů Celsia, ve středu místy kolem 12 stupňů.

Podívejte se i na naše další živé přenosy

Sledovat na iDNES.tv
Autor:

Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě
Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě

V redakci jsme otestovaly látky a nitě z e-shopu Funny Bunny. Hned 3 naše redaktorky si osahaly široký sortiment barevných látek a kvalitních nití,...