Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Česko

Česko čeká ochlazení. Přibude srážek, na hory dorazí další sníh

Podzimní počasí - ilustrační snímek. foto: Profimedia.cz

Nadprůměrně teplý podzim končí a s novým týdnem přichází ochlazení. Teploty se budou nejčastěji pohybovat mezi 8 až 12°C. Přibudou také srážky, na horách může i sněžit. V polovině týdne přijde další ochlazení. Vyplývá to z pravidelné předpovědi Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ).
  7:10

V pondělí bude podle předpovědi převážně zataženo. Zpočátku se objeví ojediněle mlhy, i mrznoucí, na Moravě bude oblačno až polojasno. Zpočátku se na jihozápadě ojediněle vyskytne déšť, i mrznoucí, v polohách nad 800 metrů mohou být srážky smíšené nebo sněhové. Postupně od jihozápadu bude na většině území pršet, na severovýchodě nad 1 100 metrů nad mořem se objeví sníh.

Nejvyšší teploty se budou pohybovat od 4 do 8°C, večer se v jihozápadní polovině Čech oteplí na 8 až 12°C, v 1 000 metrech na horách bude kolem 4°C, na Šumavě kolem 8°C.

V noci na úterý bude zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami, během noci bude srážky od severozápadu ustávat a oblačnost se bude částečně protrhávat. Nejnižší teploty budou v rozmezí od 10 do 6°C, na severu a severovýchodě zpočátku teploměry ukážou jen kolem 4°C. Na Moravě se může místy vyskytnout mírný vítr.

V úterý přes den meteorologové očekávají oblačno až zataženo, přechodně také polojasno. Ojediněle se objeví přeháňky nebo déšť, později odpoledne a večer od západu bude srážek přibývat. Nejvyšší teploty dosáhnou 8 až 12°C, na Moravě ojediněle vyšplhají až na 14°C.

Ve středu bude dle předpovědi zataženo až oblačno, na většině území se vyskytne občasný déšť nebo přeháňky, později na severu a severovýchodě nad 1 000 metrů mohou být srážky smíšené nebo sněhové. K večeru bude postupně ubývat oblačnosti a srážek. Nejnižší noční teploty dosáhnou 8 až 4°C. Nejvyšší denní teploty vyšplhají na 8 až 12°C.

Ve čtvrtek meteorologové předpokládají převážně oblačno. Místy se objeví přeháňky, na severu na hřebenech hor budou srážky převážně sněhové. Později bude oblačnosti přibývat a na západě budou srážky četnější. Nejnižší noční teploty budou v rozmezí od 5 do 1°C, při zmenšené oblačnosti teplota klesne až jeden stupeň pod bod mrazu. Nejvyšší denní teploty budou 7 až 11°C.

V pátek bude oblačno až zataženo, místy se vyskytne déšť nebo přeháňky, přechodně budou srážky četnější. Nad 700 metrů se budou tvořit srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty dosáhnou 5 až 1°C, ojediněle při zmenšené oblačnosti až -1 °C. Nejvyšší denní teploty vyšplhají na 5 až 9°C.

Výhled počasí od soboty do pondělí:

O víkendu bude převážně oblačno až zataženo. Místy se může objevit déšť nebo přeháňky, přechodně budou srážky četnější, v sobotu se budou ve vyšších polohách tvořit také srážky smíšené nebo sněhové. V závěru období místy bude i polojasno a přeháňky se objeví už jen ojediněle. Nejnižší noční teploty klesnou v sobotu na 6 až 1 °C, v neděli na 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty se v sobotu vyšplhají na 4 až 9 °C, v dalších dnech na 9 až 13 °C.

Podívejte se i na naše další živé přenosy

Sledovat na iDNES.tv
Autor: