Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Česko

Začátek srpna bude ve znamení deště a chladna, tepleji bude jen ve středu

Prahou se přehnala letní bouřka. (10. července 2023) foto: Radek Vebr, MAFRA

Česko čeká deštivý a postupně i chladný týden. V pondělí bude srážek méně, objeví se hlavně v severní polovině Čech. Teploty mohou být na některých místech ještě letní. S příchodem studené fronty by ale od úterý mělo podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) zapršet na celém území, teploty budou už nižší.
  6:53

Teploty se podle meteorologa Martina Tomáše opět zvednou ve středu, bude i méně srážek. „Bude to ale jen přechodná záležitost, protože druhá polovina týdne bude opět s velkou oblačností, místy se bude vyskytovat déšť nebo přeháňky a teploty se nad 20 °C budou dostávat jen v nejteplejších oblastech,“ uvedl.

V pondělí bude oblačno až polojasno, v severní polovině Čech až zataženo a místy slabý občasný déšť, jinde jen ojediněle přeháňky. Večer přechodně ubývání srážek. Nejvyšší teploty 20 až 24 °C, na jižní Moravě až 27 °C, v 1000 m na horách kolem 15 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s bude večer přechodně slábnout.

V noci na úterý bude oblačno až zataženo, zejména na východě zpočátku i polojasno. V Čechách od západu místy občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší teploty 17 až 13 °C. Slabý, postupně většinou mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s.

V úterý přes den bude zataženo až oblačno, zpočátku v Čechách a postupně i na Moravě a ve Slezsku s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i bouřkami. K večeru od západu ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejvyšší teploty 18 až 23 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, zejména v Čechách místy s nárazy kolem 15 m/s bude večer částečně slábnout.

Radarový snímek srážek

Aktuální radarový snímek srážek nad Českou republikou. Více na Pocasi.iDNES.cz

Ve středu čekáme oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. V Čechách odpoledne a večer od západu přibývání oblačnosti a srážky četnější. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, na jihu Moravy až 27 °C. Mírný západní až jihozápadní, na Moravě a ve Slezsku postupně až jižní vítr 3 až 7 m/s, k večeru přechodně zeslábne.

Ve čtvrtek předpokládáme oblačno až zataženo, na většině území občas déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, na západě kolem 19 °C. Mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s bude večer slábnout.

V pátek očekáváme oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Slabý jihozápadní nebo proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí:

Oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Koncem období i polojasno. Nejnižší noční teploty 14 až 9 stupňů Celsia. Nejvyšší denní teploty 16 až 21 stupňů.

Podívejte se i na naše další živé přenosy

Sledovat na iDNES.tv
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!