Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Severozápad Čech čeká vydatné sněžení, na horách hrozí sněhové jazyky

Česko

  8:47
Na severozápadě Čech musí řidiči počítat se sněhovými přeháňkami. Sněží hlavně v Krkonoších, v Jizerských a Krušných horách. Silničáři upozorňují, že v některých místech mohou silnice klouzat. Řidiči by tak měli dbát zvýšené opatrnosti.

Pozor by si měli dát řidiči i na hlavním tahu I/10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska, na silnici jsou zbytky sněhu a stále sněží, problémy tak mohou mít kamiony ve stoupáních.

Teploty na severu Čech klesají místy až k pěti stupňům pod nulou, přes den by měly vystoupat maximálně ke třem stupňům.

Meteorologové upozorňují, že přes severozápadní Čechy bude nadále během dne postupovat pásmo silného sněžení, které bude pokračovat k jihovýchodu.

Počasí může způsobovat problémy v dopravě. Na některých místech hrozí, že silnice nebudou sjízdné, kvůli sněžení může docházet ke zhoršené dohlednosti. Podle meteorologů může dojít i ke kalamitní situaci. Řidiči by tak měli být za volantem obezřetní a přizpůsobit situaci rychlost jízdy.

Výstraha platí pro Ústecký, Karlovarský, Plzeňský a Středočeský kraj a Prahu.

Na horách bude mrznout celý den. Po celý den se zejména v horských oblastech budou objevovat sněhové přeháňky, napadnout může kolem deseti centimetrů sněhu. Vítr bude slábnout, místy se přesto mohou v horách objevovat sněhové jazyky.

Podívejte se i na naše další živé přenosy

Sledovat na iDNES.tv

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!