Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Teploty prudce spadly a jen tak nahoru nepůjdou. Na horách je znovu sníh

Česko

  8:19aktualizováno  8:26
Teplé, až letní počasí, je definitivně pryč. Česko se v úterý probudilo do studeného rána, teploty přes den stoupnou na maximálně 13 stupňů. Na českých horách opět napadl sníh.

„Na hřebeny hor se vrátila zima,“ píší meteorologové na síti X. A doplňují fotkou zasněžené šumavské Bučiny. Uvedli také, že studená fronta k nám přišla ze západu a kromě Šumavy je sníh v podobném měřítku i na dalších českých horách.

„Ochladilo se celkově. V podvečer a v noci očekáváme vysokou pravděpodobnost, že sněhové přeháňky postihnou i nížiny,“ dodali meteorologové.

Teploty proti minulým dnům razantně spadly. Podle mapky, kterou meteorologové zveřejnili, byly v Česku kolem 3. hodiny ranní teploty do maximálně pěti stupňů v Čechách, kolem deseti na Moravě.

„Odpoledne naměříme jen 9 až 13 stupňů Celsia. Přeháňky, které se vyskytnou, budou v polohách nad 800 metrů sněhové,“ dodávají meteorologové.

Vzestup teplot až k tropické třicítce, jako tomu bylo v minulých týdnech, se ale příštích dnech očekávat nedá.

„I v dalších dnech tohoto týdne bude pokračovat studené počasí s proměnlivou oblačností a přeháňkami, které na horách, přechodně i níže, budou sněhové,“ tvrdí meteorologové.

A dodávají, že na hory se vrátí sněhové srážky a teploty na území Česka budou podprůměrné.

Aktuální počasí nad Prahou můžete sledovat v přímém přenosu iDNES.tv:

Podívejte se i na naše další nekonečné přenosy

Sledovat na iDNES.tv
Autor: