Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Počasí navzdory. Pochod Praha-Prčice šlo 22 tisíc turistů, víc než loni

Česko

  16:33
Přesně 22 110 turistů vyrazilo v sobotu na tradiční pochod Praha-Prčice, o 450 víc než loni. První účastník nejdelší, sedmdesátikilometrové trasy protnul cíl před polednem. Deštivé počasí akci neovlivnilo.

Turisté na 46. ročníku pochodu Praha-Prčice foto:  Michal Šula, MAFRA

Letos se koná již 57. ročník pochodu, největší zájem byl o třicetikilometrovou trasu, na niž se vydalo 5038 lidí. Značná účast byla i na dětské, na kterou vyšlo 3500 účastníků. A téměř 1100 lidí vyšlo z Prahy, tedy na nejdelší trasu.

Podle Dany Horákové z pořadatelského týmu láká účastníky především tradice pochodu. V nabídce bylo 21 různých tras, hlavní startovala u metra Háje v Praze, cyklotrasa pak u komunitního centra Matky Terezy ve stejné městské části.

Od předloňska je nutné se na akci evidovat předem a na startu ukázat QR kódy. „Elektronická registrace se velice osvědčila,“ uvedla Horáková a dodala, že to urychluje odbavení i zjištění statistik.

Pochod Praha-Prčice se koná od roku 1966, kdy se pětistovka turistů vydala překonat vzdálenost 100 tisíc loktů českých, což odpovídá zhruba 60 kilometrům. V roce 2019 vyšlo na pochod kolem 26 tisíc lidí. Další dva roky se kvůli pandemii covidu nekonal.

Autoři: ,

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...