Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

PODÍVEJTE SE: Přepadení pražské banky v pěti obrazech

Česko

  17:26
PRAHA - Loupežné přepadení banky v pražských Horních Měcholupech má na svědomí trojice ozbrojených mužů v kuklách. Do banky vtrhli v úterý večer. Ačkoli se v bance zdrželi nezvykle dlouho, bez problémů si odnesli obsah trezoru.

Přepadení pražské banky. foto: Policie ČR

Lupiči vtrhli do banky ve chvíli, kdy uvnitř byli dva zákazníci, pracovník ochranné služby a bankéř za přepážkou. Pod pohrůžkou násilí je donutili, aby si lehli na zem.

Jeden lupič je hlídal, druhý jistil prostor vstupních dveří. Třetí z pachatelů mezitím odešel s pracovníkem přepážky do technické místnosti, aby z trezoru dostal peníze. Ihned po činu pachatelé z místa utekli. Jak velkou sumu si odnesli, není vyčísleno.

Událost se naštěstí obešla bez střelby a zranění, jedna zákaznice ale utrpěla mírný nervový šok a musela být ošetřena záchrannou službou.

Tři ozbrojení lupiči? Nezvyklé 
Případem se vzhledem k jeho závažnosti začali zabývat kriminalisté krajského ředitelství pražské policie, kteří se orientují na problematiku násilné trestné činnosti. Nestává se totiž zas tak často, aby loupež provedlo několik osob, navíc ozbrojených. Lupiči měli zřejmě ostré střelné zbraně s tlumiči.

"Také doba loupeže je nestandardně delší, než u jiných případů. V tomto případě se pachatelé v bance zdrželi více než deset minut. Všechny přítomné přitom udržovali v napětí a neustále jim vyhrožovali násilím. Je také evidentní, že se na loupež předem připravovali, úkoly měli přesně rozdělené, vybavili se zbraněmi a důkladně se maskovali," uvedla policejní mluvčí Eva Miklíková.

Policie žádá o pomoc při pátrání

K přepadení banky došlo v úterý 14. prosince 2010 v 16:36 hodin na Veronském náměstí v pražských Horních Měcholupech.

První z mužů byl oblečen do tmavé zimní bundy s kapucí olemovanou světlou kožešinou. Tu měl na hlavě přetaženou přes tmavou kuklu s otvory pro oči. Na nohou měl tmavé kalhoty a bílé sportovní boty. Ozbrojen byl pistolí s tlumičem. Druhý muž byl oblečen taktéž do tmavé zimní bundy s kapucí a světlých béžových kalhot. Ozbrojen byl samopalem s tlumičem. Třetí z mužů měl na sobě taktéž tmavou zimní bundu s kapucí a světle modré těsnější džíny. V ruce držel krátkou střelnou zbraň.

Dva z pachatelů měli přes ramena tmavé tašky, ve kterých si následně odnesli peníze. Všichni tři po loupeži z banky utekli směrem na Veronské náměstí, kde podle kriminalistů mohli mít připravené vozidlo. Další směr útěku či odjezdu pachatelů vedl pravděpodobně na kruhový objezd v ulici Holoubkovská. Poté jejich stopa mizí.

Kriminalisté by v této souvislosti přivítali jakékoliv poznatky k těmto hledaným mužům a trase jejich pohybu. Případní svědci se mohou ozvat na mobilní telefon kriminální služby 731 553 160, je ale možné telefonovat také na známou linku tísňového volání 158.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!