Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pohár ČMFS: finále bude na Strahově

Česko

PRAHA Finále Poháru ČMFS se nebude 13. května hrát ve vršovickém Edenu, jak se očekávalo, ale opět na stadionu Evžena Rošického v Praze na Strahově. Včera to potvrdil šéf profesionálních soutěží fotbalového svazu Ivo Lubas, podle nějž jsou důvodem bezpečnostní kritéria.

Ještě nedávno svazoví činovníci tvrdili, že pokud bude nová aréna Slavie včas předána do užívání, pak se finále odehraje právě tam. Jenže právě možný postup konkurenční Sparty do finále zřejmě plány změnil. „Stadion nebude odzkoušen pro podobné rizikové zápasy,“ naznačil Lubas, co vedlo ke změně rozhodnutí.

Podtext celé organizační změny je jasný: vedle Sparty může hrát finále také Brno a případný souboj dvou klubů s divokými fanoušky by mohl přinést neočekávané potíže. Především kvůli tomu, že v Edenu na rozdíl od Strahova a většiny dalších českých stadionů není mezi hřištěm a hledištěm oplocení.

Autor:

Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2
Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2

Rádi byste vyzkoušeli nejdokonalejší recepturu pokračovacího kojeneckého mléka BEBA? Zapojte se do soutěže a vyhrajte hned 2 balení mléčné výživy...