Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Poláci lákají Beenhakkera zpět. Vyhodil ho opilý šéf

Česko

VARŠAVA Předseda Polského fotbalového svazu Grzegorz Lato by prý chtěl Lea Beenhakkera zpátky na zbytek fotbalové kvalifikace, ale nizozemský trenér už nechce ani slyšet. Navíc v rozhovoru pro nizozemskou televizi prohlásil, že Lato byl opilý, když mu po prohraném zápase ve Slovinsku dával výpověď. Šéf polského fotbalu trenéra odvolal ještě během televizního přenosu středečního utkání v Mariboru, v němž Poláci prohráli 0:3. O pár hodin později však podle polských médií vzal svá slova zpět a požádal Beenhakkera, aby dokončil kvalifikaci. V ní jsou Poláci už prakticky bez šance na postup, ale čekají je ještě říjnové zápasy v Praze a doma se Slovenskem.

„Měl jsem zpěněnou krev a velké nervy. Jsem jenom člověk a moc jsem si přál, abychom postoupili,“ omlouval Lato svůj emocionální projev.

Ale Beenhakker přidal jiný důvod pro bleskovou výpověď. „Dal si o panáka víc, než měl. Mně předtím vůbec nic neřekl,“ prohlásil Nizozemec a odmítl Latovu nabídku, aby pokračoval.

Nechal se slyšet, že s Polskem definitivně skončil, přestože Lato prý ani neměl právo ho odvolat bez souhlasu výkonného výboru.

Vedení? Banda amatérů „Rozchod s hráči je pro mě těžký. Ale vedení svazu, to je banda amatérů. Na zápasy venku létalo víc funkcionářů, než já měl hráčů. V téhle operetě já už hrát nebudu,“ řekl Beenhakker.

Kouč, který přivedl mužstvo na loňské mistrovství Evropy, už dříve prohlásil, že po podzimu skončí, ať už kvalifikace dopadne jakkoli. Latův projev v televizi jeho odchod urychlil.

Podle zpráv z Varšavy by 10. října v Praze měl mužstvo vést Stefan Majewski, bývalý reprezentant, který trénuje polský tým do 23 let.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!