Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Policie hledá lepiče plakátů ČSSD

Česko

ZLÍN Letošní supervolební rok se několika obcím na Zlínsku prodraží - musejí zaplatit čištění a opravy majetku, který oblepily plakáty propagující sociální demokraty. Škodu nikdo nezaplatí.

Když po ČSSD chtěli odškodnění za poničené autobusové čekárny a další místa, politici jen konstatovali: my nic takového neudělali ani nezadali. Starostové se proto obrátili na policii. Jenže ta uvázla na tom stejném: pachatel neznámý.

Začala hledat jak svědky lepení, tak případně toho, kdo si zakázku zadal. Ale marně. „Pachatele se bohužel zatím nepodařilo najít. Ani žádné poznatky od veřejnosti jsme nedostali, nepřihlásila se žádná tiskárna, ve které by mohly plakáty vzniknout,“ potvrdila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Přitom zlínští policisté vyzvali ke spolupráci jak obyvatele nejpostiženějších obcí Provodov, Hvozdná, Karolín, Tlumačov a Hostišová, tak majitele tiskáren. Od těch chtěli vědět, zda si tisk plakátů propagujících Zdeňka Škromacha nezadal i někdo jiný - tiskařům by přitom žádný postih nehrozil, mohli jen navést na možného pachatele trestného činu.

Místní jsou přesvědčeni, že hledání neznámého „nepřítele“ sociálních demokratů je zbytečné. „Nevím o nikom, kdo by tady někoho viděl to lepit. Ale uznejte: Kdo by lepil někomu propagační plakáty jen tak? A to zvoucí na akci, která se koná?“ ptala se o víkendu například žena procházející po Tlumačově.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy

Autor: