Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Agresor v Kunratickém lese znásilnil ženu, policie ho při pátrání v okolí nenašla

Česko

  12:37aktualizováno  15:33
Desítky pražských policistů dnes kolem poledne ve spolupráci s kriminalisty pročesávaly Kunratický les, kde neznámý muž v pondělní večer napadl a znásilnil sedmatřicetiletou ženu. Neznámým podezřelým je muž okolo 35 let s hnědými kudrnatými vlasy. Policie vyzývá ke spolupráci při pátrání také veřejnost.

Násilný čin se stal v pondělí kolem půl osmé večer, kdy neznámý muž přepadl v Kunratickém lese ženu a znásilnil ji. V průběhu večera a noci policisté místo činu ohledali.

Dnes policisté prováděli v místě a okolí rozsáhlou pátrací akci. Po 13:30 pro iDNES.cz uvedli, že pátraní ukončili. „Muže jsme nenalezli, ale podařilo se nám zachytit stopy, na základě kterých bude pokračovat další vyšetřování,“ uvedl mluvčí Richard Hrdina. Dodal také, že šlo o brutální znásilnění a s ohledem k oběti nebudou čin blíže komentovat.

Policisté nadále prosí veřejnost o pomoc při pátrání po násilníkovi. „Jedná se o muže ve věku kolem 35 let, vysokého 180-190cm, má krátké hnědé kudrnaté vlasy, na rukou měl modré latexové rukavice a silně zapáchal,“ popsali údajného pachatele skutku na platformě X.

„V případě, že máte jakékoliv informace k hledanému muži nebo jste se stali taktéž obětí napadení v Kunratickém lese, zavolejte na linku 158,“ vyzvali policisté.

Kriminalisté již zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu znásilnění. Pachateli při dopadení a odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

Případy několika napadení v Kunratickém lese policisté letos vyšetřovali již v lednu. Pachatelem byl dvaatřicetiletý muž, kterého kriminalisté záhy zadrželi. Mladík se následně přiznal také k napadení ženy sekerou v Hostavicích a vraždě u Kyjského rybníka. Státní zástupci posléze informovali o tom, že podezřelý je ve stavu, kdy se nemůže účastnit trestního řízení.

Jsou v Praze místa, kterým se kvůli bezpečnosti raději vyhýbáte?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00úterý 12. března 2024. Anketa je uzavřena.

ANO2656
NE389

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,