Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Policie při zátahu na growshopy v ČR už obvinila 45 lidí

Česko

  13:14aktualizováno  13:55
PRAHA - Policie v souvislosti se zátahy na growshopy, kde lze koupit i potřeby pro pěstování marihuany, od minulého pondělí v celém Česku obvinila 45 lidí ze šíření toxikomanie a dalších 32 lidí z tohoto trestného činu podezírá.

Nádobíčko včetně takzv. skleněnky (skleněná trubička), z níž se také kouří marihuana. foto: Nick AdamsReuters

Do dnešního dne policisté zkontrolovali téměř stovku objektů, v nichž zajistili nejen zboží, ale i 16 pěstíren konopí. Na policejním webu to uvedla mluvčí policejního prezidia Ivana Ježková.

Podle ní se obvinění, mezi nimiž jsou prodejci i majitelé obchodů, dopustili šíření toxikomanie tím, že nabízeli a veřejně prezentovali materiály propagující pěstování a užívání marihuany. Počet obviněných a podezřelých ale nemusí být konečný, policie v kontrolách obchodů bude totiž pokračovat i v následujících dnech a týdnech.

16 zajištěných pěstíren

Mezi dosud zkontrolovanými objekty byly podle Ježkové bytové i nebytové prostory. "Kromě zajištěného zboží, které bude podrobováno odborným expertizám, kriminalisté zajistili při domovních prohlídkách i 16 pěstíren různého rozsahu. Zde zajistili různě vzrostlé rostliny a více než 11 kilogramů sušiny konopí," uvedla mluvčí. Podle dřívějších informací kriminalisté zabavovali například věci potřebné k pěstování konopí a některé obchody i zavřeli.

Zásahy proti growshopům

Policie zahájila akci proti growshopům počátkem minulého týdně na základě paragrafu o šíření toxikománie a loňského výroku Nejvyššího soudu, kdy byli k podmíněnému trestu za šíření toxikománie odsouzeni majitelé jednoho květinářství. Zásah zdůvodnila i tím, že v Česku od roku 2007 přibývá tzv. vnitřních pěstíren konopí a spolu s tím i kamenných a internetových obchodů, které nabízejí potřebné technologie.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!