Čtvrtek 22. října 2020svátek má Sabina 17 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Policie prověřuje nenávistné komentáře k práci redaktorky ČRo pod příspěvkem Tomia Okamury na facebooku

Policie prověřuje komentáře některých uživatelů sociálních sítí k vyjádření předsedy SPD Tomia Okamury o redaktorce Českého rozhlasu (ČRo), která mu položila ve středu ve Sněmovně otázky související s případem znásilnění na Litoměřicku. O vyšetřování informoval na twitteru ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Ředitel ČRo René Zavoral označil Okamurovo vyjádření na sociální síti za útok na podstatu Českého rozhlasu jako veřejnoprávního média a porušení demokratických principů, na kterých stojí společnost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Kozák 24.6.2019 1:21

To len Nemci pokracuju v politike umiestnovania nebezpecneho odpadu v CR ... :-(

J. Denemark 24.6.2019 5:32

Lež.)

I. Kozák 24.6.2019 11:06

Takze jak a odkud doputoval tento lidsky odpad na uzemi CR podle Vasi jedine pravdive teorie?

Prezident Zeman rekl Merkelove, ze neni spravne, kdyz pozve hosty, a pak je na obed posila k sousedum. Zda se, ze Frau si vzala radu k srdci, a tak nam posila alespon kuchynske splasky! Soused za vsechny drobne ... :(

J. Denemark 24.6.2019 11:39

Doputoval sem nelegálně, joudo. Nikdo ho sem neumístil.)

I. Kozák 24.6.2019 15:35

Joudo Denemarku, a kde mal byt umisten takovy nebezpecny odpad?

Neni povinnosti Frau -- kdyz uz je sem pozyvala -- aby splasky nesly do sousedovy zahrady?

J. Můj 21.6.2019 11:03

už se Okamura dotázal oficiálních míst v Německu, jak je možné, že tento pachatel bez dokladu a bez čehokoli se mohl vydat na cesty? Nebo se mohl dotázat, když ho vyhodili z vlaku bez jízdenky, dokladů a komunikačních schopností, proč průvodčí neinformoval policii?

P. Požár 21.6.2019 10:28

Tomio má recht, tihleti nebezpeční migranti z Česka by se neměli jen tak potulovat po Schengenu :) https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/449827/cech-v-anglii-ctyrikrat-znasilnil-zenu-dostal-14-let.html

J. Blatný 21.6.2019 10:04

Německo by mělo urychleně změnit a zpřísnit postup při výhošťování podobných antisociálů. Bylo jen otázkou času, kdy se něco podobného stane i u nás. Pokud se pseudohumanistický přístup německých úřadů nezmění, nezůstane jistě jen u tohoto případu. Jinak je celkem evidentní, že pachatelem znásilnění je ilegální migrant afrického původu (to pozná každý), navíc s kriminální minulostí. I okolnosti jsou celkem jasné. Nic překvapivého. Plně to zapadá do kontextu potenciálních rizik masové migrace, které někteří mentálně insuficientní a eticky perverzní jedinci soustavně bagatelizují nebo dokonce popírají.

P. Požár 21.6.2019 10:30

Přesně, rizika migrace by se neměly bagatelizovat, obzvlášť když Češi lezou za hranice a páchají tam kriminalitu, viz: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/449827/cech-v-anglii-ctyrikrat-znasilnil-zenu-dostal-14-let.html

J. Blatný 21.6.2019 10:46

Ukázkový příklad demagogické argumentace. Bagatelizace jednoho jevu poukazovaním na jev jiný. Samozřejmě, že se násilníci vyskytují v každé etnické skupině, otázkou je však jejich relativní četnost. A pokud jde o Čechy v Británii, řada z nich jsou Češi jen podle státní příslušnosti (čímž netvrdím, že zrovna tohle je ten případ).

P. Požár 21.6.2019 10:53

A jaká je u nás relativní četnost znásilnění páchaných migranty oproti znásilnění páchaných Čechy?

J. Denemark 21.6.2019 11:20

1 : 12000 v neprospěch Čechů. Ročně.)

J. Blatný 21.6.2019 11:48

Jak je uvedeno v jiném článku na Lidovkách, loni bylo v ČR evidováno policií 651 případů znásilnění, do konce roku jich bylo 439 objasněno a v 18 % případů byli jako pachatelé shledáni cizinci. Jaká budou čísla letos, těžko říci. A pokud jde o africké migranty, potažmo africké cizince, je třeba si uvědomit, kolik žije v této zemi etnických Čechů a kolik černých Afričanů. Je proto jasné, že při podobných počtech stačí bohatě toto jedno jediné znásilnění, aby černí Afričané velmi posílili své skóre. Tvrzení o 12000 znásilnění českými muži je nejspíše výplod nějakého chorého mozku. A druhý jím zde do omrzení tapetuje. Že jsou nějaká nenahlášená je jasné, ale jednak jich téměř jistě není tolik, a jak vidno, zdaleka ne všechny mají na svědomí Češi.

J. Denemark 24.6.2019 5:37

Čti a nežvaň, "chorý mozku". Odkazů je víc, stačí zagůglit.)

....

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v-cesku-se-rocne-spacha-dvanact-tisic-znasilneni-40010054

I. Kozák 24.6.2019 15:56

Joudo, musis cist i clanek, ne jenom nadpis :-) )))))

J. Blatný 21.6.2019 12:24

Také by mne zajímalo, kolik těch znásilnění, u kterých je znám pachatel, mají na svědomí "Češi" romského původu (většina jejich populace se totiž hlásí k české národnosti). Taková statistika samozřejmě neexistuje. Přitom je známo, ze právě oni tvoří relativně velmi četné osazenstvo nápravně-výchovných zařízení. Ovšem taková fakta se lidem jak jste vy do jejich ideologickému krámu prostě nehodí. To je mi jasné. Tolik ještě k těm českým pachatelům. Možná jich ve skutečnosti z udaného (oficiálního) počtu není ani polovina.

J. Sedlář 21.6.2019 11:55

Statistiku o stádní příslušnosti vést můžeme. O etnicitě a indoktrinaci už nesmíme, tu jsme si zakázali, bo by se nám výsledky nelíbily. Krysák Pipp se narodil ve stáji, takže je to kůň, Ahmed se narodil ve švédsku, takže..... znáte ho ?

P. Požár 21.6.2019 10:54

Jaká je tedy podle vás relativní četnost znásilnění páchaných u nás migranty, oproti znásilněním páchaným Čechy?

J. Sedlář 21.6.2019 11:58

Máte to špatně. Jaká je četnost znásilnění páchaných migranty v šengenu s přihlédnutím k jejich počtu vůči četnosti znásilnění páchaných čechy v šengenu s přihlédnutím k jejich počtu. ROSUMĚLA ?

J. Můj 21.6.2019 9:40

citace...

Před nedělní protivládní demonstrací na Letné lze pozorovat klopotné úsilí všemi možnými i nemožnými způsoby diskreditovat organizátory i účastníky akce, na čemž se podílí také proruská dezinformační scéna. A Okamurova SPD, jejíž účast na protivládních protestech je nulová, na sebe mezitím strhává pozornost mimořádně agresívní rasistickou propagandou ohledně nedošetřené a podle aktuální vyšetřovací verze přinejmenším netypické kauzy v Litoměřicích....

J. Kotál 21.6.2019 10:24

SPD do ulic nechodí a už vůbec ne s těmi, co to organizují. SPD chce ve vládě vystřídat ČSSD, aby mohla plnit svůj program. Je u nás velmi málo nelegálních migrantů, za to hned na sebe upozorní velkým zločinem. Je to prostě v nich a SPD před nimi varuje. Na tom není nic rasistického.

J. Blatný 21.6.2019 8:27

Tak jsem si ten rozhovor nakonec poslechl a každému, kdo umí číst mezi řádky, musí být jasné, že se ta redaktorka opravdu snaží případ bagatelizovat. Není to jedno znásilnění z mnoha. Tohle totiž spáchal člověk, který na našem území neměl co pohledávat. Může to být počátek velmi nebezpečného trendu, kdy k nám budou prchat před deportací z Německa nebo Rakouska ilegálové se všemi neblahými důsledky z toho plynoucími. Jako je třeba tento odpudivý čin. Paní pseudonovinářka si zkrátka chtěla kopnout do Okamury a ten jí nezůstal nic dlužen. Informace měl ale relevantní, na rozdíl od ní.

J. Můj 21.6.2019 10:19

každý kdo umí číst mezi řádky poznal hned, že se Okamura snažil nahnat další body a prachy pro svou neonáckovskou straničku. Je mu jedno, jaké násilí spáchal onen pachatel, hlavně, že na chvíli zase zaujme okamura mediální scénu a přitom svým vylhaným komentem na twitteru, přiloženou fotkou se jménem paní redaktorky, spáchal čin daleko nebezpečnější. Bude muset nyní policie poskytnout ochranu paní redaktorce před okamurovskými neoBaldy?

J. Blatný 21.6.2019 10:38

Tak samozřejmě že Okamura využije případ ke svému zviditelnění, to činí každý politik. Redaktor veřejnoprávního média by měl být ale naopak pokud možno objektivní a držet se faktů. Tahle novinářka si však, byť implicitně, rovněž přihřívala svou liberální, multikulturní a proimigrační polívčičku. Okamura zprvu konstatoval právě jen fakta, která ona účelově zpochybnila. Slečna by měla proto pověsit novinařinu raději na hřebík, za tohle si většina lidí koncesionářské poplatky neplatí.

J. Můj 21.6.2019 10:51

paní se ptala na jeho zdroje a pak chtěla vědět v čem bagatelizuje...hnojomet spustil okamžitě okamura. je to z toho přepisu dost jasné a srozumitelné.

P. Horák 21.6.2019 7:35

Policie prověřuje nenávistné komentáře = svoboda slova neni.

J. Denemark 21.6.2019 7:39

Svoboda slova samozřejmě trvá , jen nesmíš svými žvásty porušit zákon.)

J. Kotál 21.6.2019 8:48

To samé jako za bolševika.

J. Denemark 21.6.2019 9:38

Tak to může napsat jen rudá filcka.)

J. Holoubek 21.6.2019 10:59

... :-) tvůj „slovník” hovoří sám za sebe... hnědá filcko :-)), .-)


Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...