Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Česko

Prchajícího zdrogovaného řidiče zastavila policie na D8 nastraženým kamionem

Němečtí policisté pronásledovali řidiče v ukradeném autě, s dopadením pomohli i jejich čeští kolegové. (18. dubna 2023) foto: Twitter: Policie ČR

Dálnice D8 ve směru na Prahu od 80. kilometru dnes několik hodin stála. Důvodem byl ranní zásah policistů proti řidiči ujíždějícímu z Německa v odcizeném osobním autě. Muž polské národnosti pod vlivem drog při snaze vyhnout se zátarasu, kterým byl přistavený kamion, havaroval.
  10:24aktualizováno  14:57

„Němečtí policisté nejprve pronásledovali ujíždějícího řidiče v odcizeném vozidle z Drážďan ve směru k našim hranicím, přičemž se ho hned dvakrát pokusili zastavit za pomoci zátaras. Neúspěšně,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Čeští policisté následně sáhli po donucovacím prostředku, kterému se říká zahrazení cesty vozidlem. „V případě užití tohoto donucovacího prostředku musí policisté zvážit celou řadu faktorů a okolností vhodnosti použití vozidla k zastavení ujíždějícího řidiče,“ podotkla Hyšplerová.

Policisté zatarasili cestu kamionem od soukromého dopravce, šofér se ho snažil neúspěšně objet, havaroval a byl s lehkým zraněním převezen do nemocnice.

S poškozeným autem nebylo možné pohnout, musel ho naložit odtahový vůz s hydraulickou rukou. Dálnice byla ve směru na Prahu uzavřena od 80. kilometru zhruba tři a půl hodiny, na objízdných trasách se tvořily kolony.

Jak se ukázalo, Polák měl pozitivní orientační test na drogy. Případ nyní vyšetřují ústečtí kriminalisté.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!