Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Česko

Policie obvinila tři lidi z přípravy vraždy. Žena za zabití manžela složila zálohu

ilustrační snímek foto: MAFRA

Policie zahájila stíhání tří lidí, podezírá je z přípravy nájemné vraždy a nedovoleného ozbrojování. Na webu o tom v pátek ráno informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Obviněným hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Bližší informace k obviněným mluvčí neuvedl.
  7:05

Podle serveru iROZHLAS.cz a Radiožurnálu se případ týká pracovnice Nejvyššího kontrolního úřadu, která si přes prostředníka chtěla objednat zabití manžela.

„Obviněné osoby měly podle našich závěrů ve vzájemné spolupráci připravovat nájemnou vraždu osoby z podnikatelského prostředí, a to s cílem získat pro sebe majetkový prospěch. Dvě osoby jsou stíhány vazebně,“ uvedl Ibehej. Na případ podle něj dohlíží Městské státní zastupitelství v Praze.

Server i ROZHLAS.cz píše, že žena vraždu svého manžela plánovala od loňského léta. Našla si proto prostředníka, který měl za určitou finanční odměnu najít toho, kdo vraždu vykoná.

Trojice se pak sešla v Praze na koordinační schůzce, na které žena údajně předala zálohu 300 000 korun. Podle serveru byla připravena zaplatit za nájemnou vraždu 1,5 milionu korun.

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), kde žena dosud pracovala, se od zaměstnankyně distancuje. Podle mluvčí NKÚ Hany Kadečkové je policie o vyšetřování informovala. „Toto podezření nijak nesouvisí s výkonem práce této osoby, ani s činností NKÚ,“ doplnila Kadečková s tím, že další informace nebude k celé věci poskytovat. Do práce žena podle serveru nedochází.

Autoři: ,

Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!
Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!

3 maminky, které porodily císařským řezem, vyzkoušely kojenecké mléko Nutrilon Profutura CESARBIOTIK™ 2. Co nabízí oproti standardnímu mléku? A jak...