Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Česko

Policista, který opilý zaklekl 19letou dívku, u policie skončil. GIBS to stále řeší

Policejní auto - Ilustrační snímek.

Policejní auto - Ilustrační snímek. foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Policista, který v únoru uniformovaný v opilosti na pražském Smíchově brutálně napadl a zaklekl 19letou dívku, byl zproštěn výkonu služby. Informovala o tom policie na sociální síti X. Případ v trestní rovině však stále řeší Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).
  13:19

„Řízení ve věci zproštění, které nadřízený s dotyčným vedl, skončilo a policista byl zproštěn výkonu služby. Případ v trestní rovině stále řeší Generální inspekce bezpečnostních sborů,“ uvedla policie ve středu odpoledne na sociální síti X.

Na napadení v polovině března upozornil server Blesk. Odehrálo se 17. února v Nádražní ulici v Praze před nočním barem. Policista tam dorazil ve slavnostní uniformě z policejního plesu na Žofíně.

Incident na sociálních sítích

Muž dívku napadl, za vlasy ji tahal po ulici a následně ji zaklekl. Údajně mu pomáhala i jeho přítelkyně, která podle webu rovněž pracuje u policie. Video incidentu se objevilo na sociálních sítích.

Přihlížející lidé se policistu snažili zastavit, na místo pak dorazila hlídka. Muži podle Blesku naměřila policie 2,6 promile alkoholu v krvi, jeho přítelkyni 1,6 promile. Pro napadenou ženu musela přijet sanitka.

Reportér iDNES.cz od svědků konfliktu zjistil, že muž předtím bezdůvodně zaútočil ještě na další čtyři dívky a pěstí zbil i ochranku klubu, kde předtím popíjel.

Pražská policie jednání dvojice odsoudila a omluvila se za ně. „Toto jednání považujeme za naprosto neakceptovatelné a neomluvitelné. I tak se omlouváme. Selhání jednoho policisty bohužel poškozuje všechny ostatní. Můžeme vás ujistit, že rozhodně nejde o běžné chování našich kolegů a pražský ředitel bude proto v dalším postupu nekompromisní,“ uvedla v minulosti policie.

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...