Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Policisté při hokeji zakročili proti muži se zbraní, vypadala jako kalašnikov

Česko

  15:23
Dlouhou střelnou zbraň nesl v ruce osmnáctiletý mladík, proti němuž v sobotu po poledni zakročili policisté hlídkující během zápasu mistrovství světa u ostravské hokejové haly. Zalehli ho a zbraň zajistili. Mladík následně uvedl, že jde pouze o zbraň airsoftovou, kterou si den předtím zapomněl u kamaráda.

Zbraň, kterou policisté považovali za samopal typu kalašnikov. foto: Policie ČR

Policisté hlídali bezpečnost v okolí ostravské haly, kde se zrovna odehrával zápas hokejového mistrovství světa mezi Lotyšskem a Švédskem, když si muže se zbraní všimli.

Zbraň, kterou policisté považovali za samopal typu kalašnikov.

„Muž šel po ulici Ruská směrem k zastávce Ředitelství Vítkovic a v ruce nesl dlouhou střelnou zbraň. Policisté okamžitě zakročili, muže eliminovali a zbraň zajistili,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Zbraň byla velmi podobná útočné zbrani typu AK-47 čili takzvanému kalašnikovu. Osmnáctiletý mladík však následně policistům vysvětlil, že jde o zbraň na airsoft, kterou si o den dřív zapomněl u kamaráda a teď si ji pouze odnáší domů.

„V této souvislosti upozorňujeme majitele zbraní, byť i airsoftových, na zásady jejich nošení na veřejnosti. Zbraně tohoto typu v některých situacích není možné rozeznat od skutečných, mohou vyvolat důvodnou obavu o život a zdraví. Nezodpovědnost majitelů může v této souvislosti způsobit paniku a tyto zbraně mohou být brány jako reálná hrozba,“ doplnila mluvčí.

Autor:

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...