Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Policie zastavila na D2 řidiče v protisměru, ujel 10 km

Česko

  22:48
BRNO - Policejní hlídka zastavila dnes večer na 13. km dálnice D2 nedaleko Brna osmdesátiletého řidiče, který jel deset kilometrů v protisměru. ČTK to řekla jihomoravská policejní mluvčí Andrea Straková. Podle ní se dostal řidič do protisměru omylem, jízda se obešla bez nehod.
V autě (ilustrační foto)

V autě (ilustrační foto) foto: Shutterstock

"Řidič ztratil orientaci na kruhovém objezdu u obchodního a zábavního centra Olympia v Modřicích u Brna a omylem najel na D2 do protisměru. Muž si záhy svůj omyl uvědomil, za asistence policejní hlídky zastavil na 13.kilometru dálnice," upřesnila mluvčí.

Čtěte také:

Věcí se nyní zabývají dopravní policisté, případ podle Strakové skončí pravděpodobně pořádkovou pokutou. O poznání hůře je na tom řidič, který v sobotu jízdou v protisměru po rychlostní silnici R10 mezi Turnovem a Prahou způsobil asi pět dopravních nehod, při nichž havarovalo deset vozidel.

Třiatřicetiletý Švýcar, který řídil pod vlivem drog, skončil ve vazbě. V protisměru cizinec ve vysoké rychlosti ujel mezi Turnovem a Prahou zhruba 70 kilometrů. Policisté Švýcara zadrželi až v Praze - Kbelích. Nyní tvrdí, že piráta dříve zastavit nemohla. Jejich postup bude zkoumat policejní prezidium.

Autoři: ,