Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Policista byl milionářem. Omylem a na chvíli

Česko

OSTRAVA Milionářem se stal na několik dní ostravský policista Marcel Moravec z oddělení železniční policie. Na jeho osobní účet mu totiž přišlo omylem víc než 12 milionů korun. Částku ale vrátil.

Při pohledu na stav účtu prostřednictvím internetového bankovnictví 5. června zjistil, že je najednou bohatší o 12,5 milionu korun. „V okamžiku, kdy jsem řádek rozklikl a přečetl si, od koho peníze jsou, bylo mi jasné, že jde o omyl,“ řekl policista. Peníze přišly z bytového družstva, jehož je členem. „Hned jsem tam telefonoval, ale byl pátek odpoledne a už to nikdo nebral. Tak jsem jim poslal e-mail a informoval své nadřízené. V pondělí jsem se pak obrátil na banku,“ popsal policista. Po všech formalitách peníze včera odeslal. „Ani mě nenapadlo něco utrácet. Věděl jsem, že peníze musím vrátit. Dovedu si ale představit, jak bych s nimi naložil. Pořídili bychom si domeček a nové auto,“ přiznal Moravec.

Pokud by někdo peníze převedené omylem na jeho účet neoznámil a nevrátil, mohl by být obviněn ze zatajení věci a ve vězení pak strávit až jeden rok.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!