Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hoši, děkujem! Jsme nesmírně hrdí! Pavel a další politici gratulují hokejistům

Česko

  0:04
K vítězství českého týmu na mistrovství světa v hokeji gratulují na sociálních sítích také čeští politici. „Jsme na vás hrdí! Hoši děkujem,“ napsal prezident Petr Pavel na sociální síti X. Chválou nešetří ani jiní činitelé. Mezi další gratulanty patří premiér Petr Fiala nebo expremiér Andrej Babiš.

„Je to tam! Jsme na vás hrdí! Hoši děkujem. Zlato po čtrnácti letech opět pro Česko,“ vyjádřil díky hokejovému týmu český prezident Petr Pavel.

Mezi další gratulanty patřil také předseda hnutí ANO Andrej Babiš. „Mistři světa! Jste hrdinové celého národa,“ napsal na X. Zlato předpovídal.

„Češi!!!,“ napsal na stejné sociální síti premiér Petr Fiala (ODS).

„Pánové, hoši, DĚKUJEME!!! Je to doma! JSME MISTŘI SVĚTA!,“ okomentoval vítězství ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

Hokejistům poděkoval také ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti), který během zápasu zveřejnil fotku, na které hokejistům drží palce pro štěstí.

„Naše hokejová pohádka má zlatou tečku! Čeští hokejisté jsou mistři světa a naši fanoušci také. Mám obrovskou radost, jsem nesmírně hrdá!,“ reagovala nadšeně šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Hokejové nebe patří nám

Vděk vyjádřil také ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. „Hokejové nebe patří nám, skvělý tým, úžasní fanoušci, skvělá země! Borci, velký respekt!,“ napsal na X.

„Kdo si počká, ten se dočká! Pastaaaa!,“ napsala Danuše Nerudová na X chvíli poté, co dal David Pastrňák branku. „Neskutečná hrdost! Hoši děkujem! Splněný hokejový sen po 14 letech,“ okomentovala poté samotné vítězství Nerudová.

„Zlatí hoši z Prahy, děkujeme! Za medaili, za dva týdny společné radosti, hrdosti a štěstí. Přejme si, aby nám to jen tak nevyprchalo,“ poděkovala hokejistům poslankyně a bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

„Úžasný výkon, neskutečný zážitek. Klobouk dolů. Jsem pyšný na tento výjimečný hokejový tým. Děkujeme,“ pochvaloval si poslanec a bývalý ministr dopravy Karel Havlíček (ANO).

„Obrovská gratulace celému týmu za skvělé, kolektivní výkony. Kéž to přispěje k dobré náladě i v národě. Potřebujeme pozitivní myšlení jako sůl,“ napsal na X poslanec Evropského parlamentu Alexandr Vondra.

Pronájem bytu 1+kk
Pronájem bytu 1+kk

U Pondu, Heřmanova Huť - Vlkýš, okres Plzeň-sever
10 500 Kč/měsíc