Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Polliniho nahradí Buchbinder

Česko

PRAŽSKÉ JARO

PRAHA Mezinárodní hudební festival Pražské jaro zrušil klavírní recitál slavného italského pianisty Maurizia Polliniho, který se měl konat 2. června ve Dvořákově síni Rudolfina. Místo Polliniho vystoupí neméně slavný rakouský pianista a český rodák Rudolf Buchbinder. Vstupenky na Polliniho recitál pozbývají platnosti a posluchačům bude vráceno vstupné v plné výši, řekla mluvčí festivalu Alena Svobodová. Pollini nemůže podle ní kvůli nově stanovenému termínu lékařského zákroku na koncert přijet. Vedení Pražského jara jedná o náhradním vystoupení, které by se mohlo uskutečnit v rámci příštích festivalových ročníků.

Vstupenky mohou lidé vracet do 4. června v pokladně Pražského jara v Rudolfinu a ve všech prodejních místech sítě Ticketpro. „Po tomto termínu bude možné nepoškozené vstupenky vrátit jen po předchozí dohodě s Pražským jarem, a to nejpozději do 30. září,“ dodala Svobodová.

Virtuos Buchbinder na festivalu zahraje už 30. května První klavírní koncert Johannesa Brahmse. Ve Smetanově síni Obecního domu ho doprovodí Česká filharmonie pod taktovkou Zdeňka Mácala.

Autor:

Rozdáváme ovocné pochoutky ZDARMA
Rozdáváme ovocné pochoutky ZDARMA

Ovoce, nebo čokoláda? Zapojte se do testování a ochutnejte oboje najednou! Šnek BOB přichází s novinkou v podobě ovocných pochoutek v čokoládě....