Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pomáhali mu a on je zbil

Česko

  11:33
KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY - Lékař, řidička sanitky a zdravotní sestra se museli nechat ošetřit poté, co je v neděli napadl agresivní pacient. Záchranáři ho právě převáželi z chatové oblasti u Kostelce nad Černými lesy do nemocnice v Říčanech.
Sanitka. Ilustrační foto.

Sanitka. Ilustrační foto. foto: Lidovky.cz

"Ošetřeni byli lékař, sestra a řidička záchranné služby, kteří ve snaze zklidnit pacienta utrpěli četné pohmožděniny a hematomy," sdělila mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Záchranáře přivolal chatař, který tvrdil, že se u něj neznámý muž dožaduje zavolání záchranné služby. Řekl, že muž má poraněnou ruku a začíná být agresivní. Záchranáři proto požádali o asistenci policii, ta ale zrovna vyjížděla k závažnějšímu případu.

Muž z místa odešel a záchranáři ho museli hledat. Po chvíli ho našli ležet v příkopu u cesty. Raněný byl zřejmě pod značným vlivem alkoholu. Lékař u něj zjistil drobnou tržnou ránu na ruce a měl podezření na pohmoždění hrudníku.

Muž byl po celou dobu na záchranáře hrubý a slovně je napadal. Po ošetření byl převezen na chirurgickou ambulanci nemocnice v Říčanech. Během cesty se ale odpoutal z lehátka a fyzicky napadl zdravotní sestru, která u něj seděla.

Řidička proto sanitku zastavila, s lékařem šli kolegyni na pomoc a přivolali policii. Pacient totiž posádku napadal a hrozilo, že zničí zařízení sanitky. Do příjezdu policie se záchranářům muže podařilo udržet a zklidnit. "I přes traumatizující zkušenost, se členové posádky rozhodli, že nechtějí být ve zbytku služby nahrazeni a noční směnu doslouží," dodala Janečková.
Autor: