Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Poslední slova přítelkyni... Pak mu přestalo bít srdce

Česko

Od smrtelného kolapsu Antonia Puerty uběhly pouhé dva roky. Po infarktu Daniho Jarqueho teď truchlí celé Španělsko znovu. Nad ztrátou dalšího fotbalového talentu.

BARCELONA/PRAHA Prožíval nejšťastnější chvíle svého života. Těžko někoho napadlo, že by mohl být tak krátký...

Před pár týdny se španělský fotbalista Dani Jarque stal kapitánem v týmu, kde hrál od svých 12 let. Fanoušci Espaňolu Barcelona jej milovali stejně, jako on miloval klub svého srdce. Jenže právě srdce mu v 26 letech náhle přestalo bít.

Ta osudná tragédie se stala v sobotu, na týmovém soustředění v Itálii, kde mužstvo trénovalo před novou sezonou. Tehdy ho spoluhráči postrádali na společné večeři.

Jarque už v onu dobu ležel ve svém hotelovém pokoji po infarktu. Mrtvý.

„Těžko se dá tomu uvěřit,“ pronesl klubový prezident Daniel Sanchez. „Byl skvělým profesionálem i člověkem. Těšil se na roli otce, radoval se z nového stadionu i pozice kapitána v milovaném klubu.“ Příčina smrti zatím není známa. Podle informací listu Gazzetty dello Sport mluvil Jarque po telefonu se svou přítelkyní, s níž brzy čekal potomka. Pak ale náhle utichl.

Vyděšená žena poté zavolala členům týmového vedení, jenže bylo příliš pozdě.

„Dani neprokázal ani nejmenší náznak toho, že by se něco takového mohlo přihodit,“ uvedl ředitel klubu German de la Cruz.

A celé Španělsko teď truchlí.

Přitom podobně tragickou událost zažilo už před dvěma lety, kdy přímo na trávníku zkolaboval během zápasu 22letý Antonio Puerta z týmu FC Sevilla. Až pak se u něj zjistila srdeční vada.

Zda ji měl i Dani Jarque, odhalí až pitva po převozu jeho těla do Španělska.

„Usměvavý chlapec nám zanechá obrovskou díru v našich duších, ale bude mít vždy místo v našich srdcích,“ vzdávají mu hold fanoušci na klubovém webu a před stadionem zapalují svíčky.

Z chlapce s talentem vyrostl klíčový pilíř defenzivy. Za svou profesionální kariéru neoblékl jiný dres než ten Espaňolu, s nímž se předloni dostal do finále Poháru UEFA. Před sedmi lety zase slavil titul mistra Evropy do 19 let.

Více už bohužel nestihl.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!