Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Posměch, a pak ovace

Česko

Dobrovolnice z kostela nadchla svým zpěvem Británii. Nyní je favoritkou soutěže

LONDÝN Britové našli novou hvězdu. Stala se jí nezaměstnaná a dosud nepolíbená sedmačtyřicetiletá Susan Boyleová, která zazpívala v televizní soutěži Britain's Got Talent. Svým vystoupením nadchla všechny přítomné. Videoklip se záznamem z jejího prvního setkání s porotou před kamerami zatím shlédlo skoro pět a půl milionu lidí.

Když předstoupila před porotu, přiznala se, že jejím snem je stát se tak slavnou, jako byla herečka a zpěvačka Elaine Paigeová. I díky svému vzhledu si za tuto odpověď vysloužila posměch publika i poroty. Vybrala si píseň I Dreamed a Dream z muzikálu Bídníci a již během prvních tónů jejího hlasu zůstali všichni ochromeni. Poté propukli v bouřlivý potlesk.

Z její interpretace známé písně byli všichni uneseni. Porotkyně Amanda Holdenová stejně jako celé publikum tleskala vestoje, a dokonce i jinak velmi jízlivý porotce Simon Cowell označil její zpěv za zcela „výjimečný“.

„Teď už se nikdo nesměje“ Přidal se i jeho kolega Piers Morgan, když řekl, že toto „úžasné vystoupení je to největší překvapení, jaké za tři roky této soutěže zažil“. „Když jste se sem s tím troufalým úsměvem postavila, všichni se vám smáli. Teď se nesměje nikdo. Bylo to ohromující, jsem v šoku,“ pronesl směrem k Susan.

Andrew Llinares z produkční společnosti TalkbackThames deníku The Times řekl, že byla jako „zjevení“. „Podle mě nikdo nečekal, že by mohla být alespoň trochu dobrá. A to je právě to, co dělá show senzační,“ dodal Llinares.

Nezaměstnaná Skotka žije na vesnici a pomáhá v místním kostele. Bydlí sama se svou kočkou, a jak prozradila, nikdy neměla žádného přítele. Britský bulvární list The Mirror napsal, že její dětství nebylo zrovna nejšťastnější. „Narodila jsem se s handicapem a stala jsem se terčem posměchu,“ citoval ji list. „Říkala jsem to učitelům, ale protože mě týrali verbálně, a ne fyzicky, nemohla jsem nic dokázat. Avšak slova dokážou ublížit mnohem víc než rány a modřiny a jizvy po nich stále zůstávají,“ dodala.

Dlouhou dobu neměla odvahu vystupovat na veřejnosti. Chtěla ale splnit poslední přání své matky Bridget, která zemřela v roce 2007. „Uvědomila jsem si, že chci, aby na mě byla hrdá, a jediná cesta, jak toho dosáhnout, byla risknout to a přihlásit se do této show,“ řekla Boyleová.

První díl nové série talentové soutěže sledovalo v sobotu večer 11,4 milionu Britů. Místní bookmakeři Boyleovou hned označili za favoritku na vítězství. Je jednou z podceňovaných osobností, které si získaly srdce britské veřejnosti. Prvním vítězem soutěže se stal v roce 2007 skromný prodavač mobilních telefonů Paul Potts, který nadchl interpretací árie Nessun Dorma. Po tomto úspěchu se stal celosvětovou hvězdou.

lidovky.cz

Video můžete shlédnout na www.lidovky.cz/boyleova

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!