Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Posměch, a pak ovace

Česko

Dobrovolnice z kostela nadchla svým zpěvem Británii. Nyní je favoritkou soutěže

LONDÝN Britové našli novou hvězdu. Stala se jí nezaměstnaná a dosud nepolíbená sedmačtyřicetiletá Susan Boyleová, která zazpívala v televizní soutěži Britain's Got Talent. Svým vystoupením nadchla všechny přítomné. Videoklip se záznamem z jejího prvního setkání s porotou před kamerami zatím shlédlo skoro pět a půl milionu lidí.

Když předstoupila před porotu, přiznala se, že jejím snem je stát se tak slavnou, jako byla herečka a zpěvačka Elaine Paigeová. I díky svému vzhledu si za tuto odpověď vysloužila posměch publika i poroty. Vybrala si píseň I Dreamed a Dream z muzikálu Bídníci a již během prvních tónů jejího hlasu zůstali všichni ochromeni. Poté propukli v bouřlivý potlesk.

Z její interpretace známé písně byli všichni uneseni. Porotkyně Amanda Holdenová stejně jako celé publikum tleskala vestoje, a dokonce i jinak velmi jízlivý porotce Simon Cowell označil její zpěv za zcela „výjimečný“.

„Teď už se nikdo nesměje“ Přidal se i jeho kolega Piers Morgan, když řekl, že toto „úžasné vystoupení je to největší překvapení, jaké za tři roky této soutěže zažil“. „Když jste se sem s tím troufalým úsměvem postavila, všichni se vám smáli. Teď se nesměje nikdo. Bylo to ohromující, jsem v šoku,“ pronesl směrem k Susan.

Andrew Llinares z produkční společnosti TalkbackThames deníku The Times řekl, že byla jako „zjevení“. „Podle mě nikdo nečekal, že by mohla být alespoň trochu dobrá. A to je právě to, co dělá show senzační,“ dodal Llinares.

Nezaměstnaná Skotka žije na vesnici a pomáhá v místním kostele. Bydlí sama se svou kočkou, a jak prozradila, nikdy neměla žádného přítele. Britský bulvární list The Mirror napsal, že její dětství nebylo zrovna nejšťastnější. „Narodila jsem se s handicapem a stala jsem se terčem posměchu,“ citoval ji list. „Říkala jsem to učitelům, ale protože mě týrali verbálně, a ne fyzicky, nemohla jsem nic dokázat. Avšak slova dokážou ublížit mnohem víc než rány a modřiny a jizvy po nich stále zůstávají,“ dodala.

Dlouhou dobu neměla odvahu vystupovat na veřejnosti. Chtěla ale splnit poslední přání své matky Bridget, která zemřela v roce 2007. „Uvědomila jsem si, že chci, aby na mě byla hrdá, a jediná cesta, jak toho dosáhnout, byla risknout to a přihlásit se do této show,“ řekla Boyleová.

První díl nové série talentové soutěže sledovalo v sobotu večer 11,4 milionu Britů. Místní bookmakeři Boyleovou hned označili za favoritku na vítězství. Je jednou z podceňovaných osobností, které si získaly srdce britské veřejnosti. Prvním vítězem soutěže se stal v roce 2007 skromný prodavač mobilních telefonů Paul Potts, který nadchl interpretací árie Nessun Dorma. Po tomto úspěchu se stal celosvětovou hvězdou.

lidovky.cz

Video můžete shlédnout na www.lidovky.cz/boyleova

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!