Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Postní almužna vynesla v brněnské diecézi milion

Česko

BRNO Možná si odřekli cigarety, možná čokoládu. Faktický výsledek charitativní akce věřících Postní almužna ale předčil očekávání. Výtěžek v brněnské diecézi, kde se rozhodli letos obnovit postní tradici, přesáhl jeden milion korun.

Na charitu mohli věřící peníze za to, co si odřekli v době postu, věnovat od 1. března do 5. dubna. Obnos přibližně ve výši požitku v obálce odevzdali v kostele, aby jím pomohli bližním v nouzi. Na obálku mohli i sami poznamenat, jak si přejí, aby peníze byly použity. „Z výtěžku se podaří nakonec podpořit téměř devět desítek dobročinných projektů,“ uvedla za pořadatele Diana Kosinová. Více než dvě stě tisíc korun se vybralo v Brně, okolo 150 tisíc korun odevzdali věřící v Rajhradě či Třebíči.

Peníze poputují například na rekonstrukci bezbariérových bytů pro seniory a zdravotně znevýhodněné osoby, farnosti na Hustopečsku, Mikulovsku a Charita Břeclav zase podpoří chudé rodiny. „Postní almužna je důkazem, že solidarita je největší zbraní proti chudobě,“ podotkl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!