Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Potvrzeno. On-line podvodnice Pipka 23 si odsedí čtyři roky

Česko

  15:42
BRNO/PRAHA - Brněnský krajský soud potvrdil trest čtyř let vězení pro pětadvacetiletou Anetu Florovou. Ženu v červnu potrestal Městský soud Brno za rozsáhlé podvody spáchané v letech 2008 až 2010.

Aneta Florová alias Pipka23 foto: ČTK

Florová se ale proti tomu odvolala. Mezi jejími oběťmi je několik mužů, s nimiž se seznámila na internetu pod přezdívkou Pipka 23. Pod příslibem trvalého vztahu z nich vylákala vysoké částky. Škoda se odhaduje na 1,5 milionu korun.

ČTĚTE VÍCE O PŘÍPADU

Trestná činnost Florové je neobvykle rozsáhlá. V minulosti dostala již několik podmíněných trestů za podvody a krádež. Policie je totiž odhalovala postupně. Brněnský městský soud musel dokonce ve věci vynést dva verdikty.

Ten druhý byl z loňského června, byl souhrnný a pro ženu znamenal čtyři roky za mřížemi. Florová se seznamovala s muži na serveru www.stesti.cz. Poté, co takto s některým z mužů navázala kontakt, dala si s ním v Brně schůzku. Při druhém setkání se svěřila, že jí scházejí peníze na koupi bytu. Obvykle šlo o částku okolo 200 tisíc korun. V jednom případě o sobě novému příteli dokonce tvrdila, že je policistka.

Muže, s nimiž se takto seznámila, byla schopna podle kriminalistů přesvědčit, aby si kvůli ní vzali úvěr. Tím celý vztah skončil. Když se pak nový partner domáhal dalších schůzek a vrácení peněz, dočkal se jen četných výmluv. Florová vinu popírá. Tvrdí, že všechno si její zhrzení milenci jen vymysleli, aby ji poškodili.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!