Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

V pražské nemocnici Bulovka hořel ventilátor, hasiči evakuovali stovku lidí

Česko

  15:01aktualizováno  16:22
Hasiči vyjížděli ve čtvrtek odpoledne k požáru v pražské nemocnici Bulovka, kde začal hořet ventilátor. Evakuovat museli část pacientů do jiného pavilonu. Na místě zasahovaly jednotky IZS. Událost se obešla bez zranění.

Požár ventilátoru začal likvidovat personál nemocnice pomocí práškového hasicího přístroje. Hasiči ho dohasili a odvětrali zakouřené prostory druhého patra. Zároveň evakuovali personál a pacienty na lůžkách. Třem museli nasadit vyváděcí masky.

„Všichni pacienti byli přesunuti, u jednoho přesun nebyl možný. Poskytujeme mu kyslík a je mimo zakouřenou část,“ napsali hasiči.

Mluvčí pražské policie Jan Rybanský uvedl, že informaci o požáru dostali kolem 13:30, na místě pomáhali s evakuací asi stovky lidí.

„Záchranná služba na místo vyslala inspektora, posádku záchranářů a speciální vůz Fénix, který je schopný v případě evakuace pojmout až tři pacienty včetně lůžek a všeho potřebného,“ sdělila Jana Poštová, mluvčí pražské záchranné služby. Nakonec ale vůz zdravotníci nevyužili. „Nikoho jsme neošetřovali a zásah byl ukončen bez zranění,“ dodala.

Podle vyjádření nemocnice evakuovali hasiči anesteziologicko-resuscitační oddělení. „Nikdo z pacientů ani personálu oddělení nebyl zraněn,“ uvedla Bulovka na platformě X s tím, že příčina požáru se vyšetřuje.

Krátce po 14:30 hasiči na platformě X oznámili, že se prostor oddělení podařilo odvětrat a personál se vrací zpátky.

Autoři: ,