Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ve Frýdku-Místku hořel rodinný dům. Hasiči v něm našli muže bez známek života

Česko

  22:52
Tři hasičské jednotky zasahovaly ve čtvrtek odpoledne u požáru v rodinném domě ve Frýdku-Místku. V prvním nadzemním podlaží hasiči našli v požárem zasaženém pokoji muže bez známek života. Požár se jim podařilo dostat pod kontrolu zhruba po čtvrt hodině od příjezdu. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé hasičů i policisté.

Požár byl na tísňovou linku ohlášen šest minut před 17. hodinou, na místo vyjeli profesionální hasiči z Frýdku-Místku a dobrovolné jednotky z Frýdku a Paskova.

Požár dostali pod kontrolu zhruba za čtvrt hodiny po příjezdu. Během zásahu vypnuli přívod elektřiny a plynu a kvůli odvětrání nasadili přetlakový ventilátor. Uvnitř domu museli rozebrat část stropu mezi podkrovím a půdním prostorem a dohasit jednotlivá ohniska.

Průzkumem hasiči zjistili, že v domě nebyl nainstalován detektor kouře, takzvaný hlásič požáru. Zhruba po dvou hodinách byl zásah ukončen, na místě zůstala dohlížet dobrovolná jednotka z Frýdku.

„V současné době jsou policisté stále na místě, a jakmile to okolnosti dovolí, budou společně s hasiči provádět ohledání místa zahoření. Již při příjezdu na místo se venku nacházely další osoby z rodinného domu,“ řekla po osmé hodině večerní policejní mluvčí Eva Michalíková.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Podle mluvčího záchranné služby Lukáše Humpla záchranáři již nemohli pomoci jednapadesátiletému muži, který se nacházel uvnitř domu. „Následkům požáru podlehl před jejich příjezdem. Ošetřena byla o dva roky mladší žena, která jevila známky interních obtíží. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji záchranáři ponechali na místě události, její transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný,“ uvedl Humpl.

Autoři: ,