Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ve Frýdku-Místku hořel rodinný dům. Hasiči v něm našli muže bez známek života

Česko

  22:52
Tři hasičské jednotky zasahovaly ve čtvrtek odpoledne u požáru v rodinném domě ve Frýdku-Místku. V prvním nadzemním podlaží hasiči našli v požárem zasaženém pokoji muže bez známek života. Požár se jim podařilo dostat pod kontrolu zhruba po čtvrt hodině od příjezdu. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé hasičů i policisté.

Požár byl na tísňovou linku ohlášen šest minut před 17. hodinou, na místo vyjeli profesionální hasiči z Frýdku-Místku a dobrovolné jednotky z Frýdku a Paskova.

Požár dostali pod kontrolu zhruba za čtvrt hodiny po příjezdu. Během zásahu vypnuli přívod elektřiny a plynu a kvůli odvětrání nasadili přetlakový ventilátor. Uvnitř domu museli rozebrat část stropu mezi podkrovím a půdním prostorem a dohasit jednotlivá ohniska.

Průzkumem hasiči zjistili, že v domě nebyl nainstalován detektor kouře, takzvaný hlásič požáru. Zhruba po dvou hodinách byl zásah ukončen, na místě zůstala dohlížet dobrovolná jednotka z Frýdku.

„V současné době jsou policisté stále na místě, a jakmile to okolnosti dovolí, budou společně s hasiči provádět ohledání místa zahoření. Již při příjezdu na místo se venku nacházely další osoby z rodinného domu,“ řekla po osmé hodině večerní policejní mluvčí Eva Michalíková.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Podle mluvčího záchranné služby Lukáše Humpla záchranáři již nemohli pomoci jednapadesátiletému muži, který se nacházel uvnitř domu. „Následkům požáru podlehl před jejich příjezdem. Ošetřena byla o dva roky mladší žena, která jevila známky interních obtíží. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji záchranáři ponechali na místě události, její transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný,“ uvedl Humpl.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat