Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Česko

Požár vybydleného domu na dvě hodiny zastavil tramvaje v pražské Ječné ulici

Hasiči na místě požáru v pražské ulici Ječná. foto: Twitter/Hasiči Praha

PRAHA - Kvůli požáru vybydleného domu v pražské Ječné ulici byla dnes téměř dvě hodiny zastavená tramvajová doprava na vytížené trase mezi zastávkami Karlovo náměstí a I.P.Pavlova. Hořet začalo kvůli nedbalému používání ohně. Objekt opustili čtyři lidé, nikdo nebyl zraněn, škoda také nevznikla. Vyplývá to z informací mluvčí pražských hasičů Kateřiny Suchánské a pražského dopravního podniku.
  12:43

Hasičům loni ubylo požárů, celkových událostí ale měli více díky koronavirové pandemii

Hlášení o kouři vycházejícím z budovy, která se opravuje, hasiči podle své mluvčí dostali před 09:00. Zjistili, že hoří v mezistropním prostoru. Zhruba po hodině požár lokalizovali, následovaly dohašovací a rozebírací práce. „Požárem byla zasažena podlaha o rozměru deset krát šest metrů, místnost o rozměru čtyři krát pět metrů a stropy,“ uvedla Suchánská. K požáru vyjely tři jednotky hasičů.

Hasiči bojovali s požárem v ulici Ječná.
Hasiči na místě požáru v pražské ulici Ječná.

Zásah hasičů zastavil v Ječné ulici tramvajovou dopravu kolem 09:00, obnovila se před 11:00, vyplývá z webu dopravního podniku. Odklonem jezdily čtyři tramvajové linky, mezi zastávkami Karlovo náměstí a Náměstí Míru je nahradily autobusy.

Autor: