Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

POZVÁNKY

Česko

PŘEDNÁŠKA

Kopec zajímavý ze všech stran

KUTNÁ HORA Speciální akce připravilo na tyto dny České muzeum stříbra na Hrádku u Kutné Hory. V rámci Evropských dnů kulturního dědictví se dnes od 18 hodin uskuteční přednáška geoložky Jany Králové o zajímavém kopci Kaňku. V sobotu ve stejný čas následuje přednáška Aleše Pospíšila o parku pod Vlašským dvorem a úpravách veřejných prostor u památkových objektů v první polovině 20. století.

ev

AKCE

Hrajme si i hlavou

HRADEC KRÁLOVÉ Fyzikální, matematické a chemické pokusy a astronomické pozorování připravili v těchto dnech pro školy i širokou veřejnost vyučující a studenti Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. Na akci se podílí také místní hvězdárna a planetárium. Hrátky s vědou se konají dnes a zítra od 9 do 18 hodin, v sobotu od 9 do 12 hodin na Tylově nábřeží a náměstí Svobody v Hradci Králové. ev

VÝSTAVA

Zelená krása mechorostů

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ Výstava o mechorostech dnes začíná na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. V 15 hodin se koná vycházka do zámeckého parku za živými mechorosty. V 17 hodin následuje v zámku vernisáž výstavy s přednáškou bryoložky Svatavy Kubešové z Moravského zemského muzea v Brně. Expozice je přístupná denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin do 16. listopadu.

čtk