Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

POZVÁNKY

Česko

AKCE

Dveře vesmíru dokořán

PARDUBICE Nabitý program dnes čeká na návštěvníky Hvězdárny barona Artura Krause při Domu dětí a mládeže Delta v Pardubicích. V rámci Dne otevřených dveří poběží od 9 do 12 hodin audiovizuální pořady pro nejmenší, od 13 do 18 h následuje každou celou hodinu projekce nového filmu Tajemná zatmění. V 19 hodin začne přednáška lektora Petra Komárka o legendách na obloze. Zároveň lze po celý den za příznivého počasí pozorovat Slunce, Venuši, Měsíc a další vesmírné objekty. Akce je součástí Mezinárodního roku astronomie.

ev

Den pro zájemce o životní prostředí

PRAHA Den otevřených dveří pořádá dnes a zítra Fakulta životního prostředí, která funguje od roku 2007 při České zemědělské univerzitě v Praze-Suchdole. Vždy v 9.30, 10.30 a 11.30 a dnes také ve 13.30 a 14.30 se koná schůzka s akademickými pracovníky fakulty a zástupci studentů. Bližší informace najdete na internetu na adrese www.fzp.czu.cz.

ev

VÝSTAVA

Rysí hlídky na fotografiích

CHOMUTOV Činnost tzv. rysích hlídek, které každou zimu vyrážejí do terénu, mapují populaci rysů v Česku a odrazují pytláky, si můžete v těchto dnech prohlédnout v Krušnohorském zooparku v Chomutově. Expozici zapůjčilo Hnutí Duha, v Chomutově bude k vidění do konce března.

ev

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...