Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Praha dnes uvidí první derby sezony

Česko

PRAHA Dvě derby ozdobí program čtvrtého kola hokejové extraligy. V Praze se utká mistrovská Slavia se Spartou, na západě Čech přivítají Karlovy Vary neporaženou Plzeň, která vede tabulku.

První pražské derby by mělo stanovit divácký rekord sezony. V předprodeji si fanoušci koupili již více než osm tisíc vstupenek a lze očekávat, že návštěva bude kolem 10 000. „Věříme, že jich přijde hodně, a na derby se těšíme,“ řekl asistent trenéra Jiří Kalous. Slavia v novém ročníku zatím všechny tři zápasy vyhrála. „S výsledky jsme spokojeni, ale s hrou v posledním zápase už tolik ne. Proti Spartě musíme hrát lépe než proti Boleslavi,“ dodal Kalous.

Sparta v neděli neuspěla v gólové přestřelce na ledě Plzně, proti Slavii by však ráda navázala na předešlé výhry. Pomoci by jí měl i fakt, že Výborný či Ručinský jsou zvyklí na užší rozměry kluziště ze svého angažmá v NHL.

„Takže by nám nemělo malé kluziště dělat takové problémy jako v minulé sezoně,“ uvedl asistent trenéra Marian Jelínek. Sparta však podle něj musí hrát mnohem lépe než v neděli. „Oproti poslednímu duelu musíme zlepšit úplně všechno,“ řekl Jelínek.

Program 4. kola O2 ELH - 17: Třinec - Liberec, Zlín - Vítkovice, 17.30: Mountfield -Litvínov, Mladá Boleslav - Kladno, 18: Karlovy Vary - Plzeň, Slavia - Sparta (ČT 4), Pardubice - Znojmo přeloženo na 28. října.

Autor: