Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

V Praze kolabuje doprava, dopravní podnik hlásí zpoždění desítek spojů

Tramvajová linka pražské hromadné dopravy foto: Michal ŠulaMAFRA

V předvečer státního svátku 17. listopadu je zablokovaná doprava v centru Prahy. Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) hlásí zpoždění u desítek tramvajových i autobusových linek, některé spoje se opožďují až o třicet minut. Situaci komplikuje i výluka metra na lince A a C.
  19:45

Pražská hromadná doprava kolabuje od odpoledních středečních hodin hned na několika místech. Polohu spojů mohou lidé sledovat na mapě DPP. Zpoždění, označené oranžovou barvou, nabírají tramvaje i autobusy. Na některých místech si musí cestující počkat i více než třicet minut.

Podle oficiálních zpráv DPP již nabralo zpoždění více než dvacet tramvají, u autobusů jsou čísla ještě větší. DPP informovalo o mimořádné události před třetí hodinou odpoledne.

Kritická je doprava i na Smíchově kvůli uzavřené Zborovské ulici. Tvoří se zde dlouhé kolony, v nichž stojí hned několik tramvají za sebou. Auta zde nemají téměř žádnou šanci projet.

Největší zpoždění momentálně hlásí tramvajová linka číslo 9 směr Spojovací, lidé si na ni musí počkat 28 minut. Linka 26 směr Nádraží Hostivař hlásí opoždění o 16 minut, linka 19 směr Pankrác 20 minut.

Autobusy jsou na tom ještě hůř. Linka 180 směr Dejvická hlásí zpoždění o rekordních 72 minut, linka 133 směr Sídliště Malešice o 51 minut. Autobus 195 směr Sídliště Letňany pak o 28 minut.

Od středečního večera navíc na cestující čekají výluky metra na linkách A a C. Na lince A je zastaven provoz mezi zastávkou Skalka a Depo. Na trase C soupravy nevyjedou mezi stanicemi Pražského povstání a Florenc.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!