Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Poslední část Prahy připojili k teplu, výpadek trval hodiny

Česko

  7:59aktualizováno  18:50
Pražské domácnosti, které ráno postihl výpadek, jsou připojeny zpět k teplu a teplé vodě. Jako poslední byli kolem 18 hodin připojeni odběratelé ve Vršovicích. Porucha postihla až 20 tisíc domácností, trvala již od ranních hodin.

„Příčinou přerušení dodávek tepla v části Prahy je porucha potrubí. Bylo zapotřebí odstavit ty oblasti, které jsou bez dodávek,“ uvedl ráno Pavel Maďar z Pražské teplárenské s tím, že porucha nastala na potrubí v ulicích Zálesí v Krči a Moldavská ve Vršovicích. Výpadek zasáhl až 20 tisíc lidí.

Kolem 10. hodiny už teplo opět proudilo do Lhotky, Modřan a části Jižního města. Před 15. hodinou se obnovila dodávka i v Krči, Libuši a Kamýku. Ve zbytku Jižního Města se dodávka obnovila okolo 16:00 hodin, ve Vršovicích v 18:00 hodin. Odpoledne se přitom mluvilo i o tom, že by se oprava mohla protáhnout až do pátku.

Severní části metropole (např. oblast Bohnic, Proseku či Troji) se podle společnosti poruchy netýkaly. Firma dodává v Praze teplo do asi 230 tisíc domácností.

Maďar ráno připomněl, že bez dodávek jsou nejen domácnosti, ale například také školská a zdravotnická zařízení nebo administrativní budovy. V některých školách se proto rušila výuka, uvedl k situaci ráno pražský radní Jan Chabr.

Například Thomayerova nemocnice v Krči zasažena nebyla, protože má vlastní zdroj vytápění.

Web Pražské teplárenské krátce před 9. hodinou zkolaboval, zřejmě pod náporem zvýšeného počtu návštěvníků. Asi po půl hodině byl opět funkční.

Teplo pro Prahu se vyrábí v elektrárně Mělník, kterou provozuje společnost ČEZ. „Horkovod z Mělníka je v pořádku,“ uvedl ráno mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Výpadek dodávek tepla a teplé vody v Praze. (24. listopadu 2022)

Autoři: ,