Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Pravice je jediné kladivo na komunisty, říká Renč

Česko

PRAHA Není to vděk za možnost natočit předvolební spoty pro ODS před dvěma lety. Mirka Topolánka prý podpořil z vlastního přesvědčení. Režisér Filip Renč se v neděli objevil na mimořádném briefingu, aby podpořil stávajícího šéfa ODS v úmyslu znovu kandidovat na post předsedy strany.

Režisér je zklamaný, že se Pavel Bém a Mirek Topolánek stali soupeři. „Velice mě mrzí, že tito dva dobří pravicoví politici jdou proti sobě,“ řekl Renč v rozhovoru pro Lidovky.cz. Sympatiemi k Topolánkovi se režisér netají: „ODS má problémy, rozštěpuje se. Mirek je pro mě čestný a férový chlap, proto jsem mu vyjádřil před nadcházejícím kongresem podporu.“

Podle jeho názoru musí být pravice jednotná. „Je to jediné kladivo na komunisty,“ řekl Renč. Jedním dechem však dodává, že ODS změnu potřebuje. Nikoliv ve vedení strany, ale v systému.

Renč v rozhovoru zdůraznil, že jeho účast na Topolánkově briefingu nemá souvislost s režírováním předvolebních spotů pro ODS, ani s vládní kampaní Ministerstva dopravy. „Přeci se nebudu někomu revanšovat za to, že jsem pro něj mohl natočit spoty. Navíc spoty pro kampaň ministerstva byly vybrány na základě výběrového řízení,“ říká Renč.

Na mimořádnou tiskovou konferenci, která se konala v neděli na pražském Žofíně si Topolánek pozval ministry, poslance, senátory a celebrity. Ti všichni stáli při jeho projevu za ním, aby mu vyjádřili loajalitu. Kromě režiséra Renče se mezi celebritami objevila například herečka Daniela Šinkorová, ta se však ke svému rozhodnutí odmítla vyjádřit.

Celý rozhovor čtěte na www.lidovky.cz

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...