Sobota 13. srpna 2022, svátek má Alena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pravidelným plavcem za litr rumu

Česko

SERIÁL LN

KOMU FANDÍ CELEBRITY

Jiří Schmitzer herec a zpěvák

Zpívající herec, anebo hrající zpěvák? Málokdo si troufne říct, které označení je přesnější. Nicméně v případě Jiřího Schmitzera platí také parašutista, pilot, plavec a hokejista.

A dokonce boxer!

Ještě při někdejším angažmá v Ústí nad Labem začal chodit na tréninky, které v tehdejší Rudé hvězdě vedl olympijský vítěz a mistr Evropy Bohumil Němeček.

„Jednou mě přemlouval k lehkému sparingu, já nechtěl, vždyť jsem večer hrál a k tomu přece potřebuju ksicht, že jo. Ukecal mě, jenže potom mi ji párkrát prdnul rovnou na oko! Tak jsem se rychle vrátil k tradičnímu bušení do pytle, ale díky tomu to ve filmu snad i vypadá, že ránu dokážu dát,“ usmívá se osmapadesátiletý chlapík, který proslul nejen na divadle či ve filmu, ale také coby bard s kytarou s nenapodobitelnými texty.

Hodí se mu i zkušenosti z bazénu.

„A víte, jak jsem se k plavání dostal?

Jednou jsem se vsadil o litr rumu, že v Podolí uplavu nevím už kolik bazénů.

Tak jsem začal trénovat, rum byl můj, ale s plaváním jsem už nikdy nepřestal.

Vřele doporučuju, bazén je fakt dobrá věc,“ pochvaluje si.

Plaváním si udržuje kondici nejen kvůli svému povolání. „Už deset let se věnuju parašutismu, a tam fyzičku potřebujete. A taky mám pilotní průkaz na ultralehká letadla. Ta mi vyhovují - zkoušky jsou docela tvrdé, zaplatíte za to přes čtyřicet tisíc. Chtít o třídu výš, přijdou na čtyřnásobek,“ pokyvuje hlavou.

Stranou nezůstal ani hokej. „V ústeckých Chabařovicích jsem se dal dohromady s jednou partou, pár zápasů už jsem za ně odehrál. No, spíš mě trpěli, určitě jsem byl za všech nejhorší,“ říká sebekriticky.

S fotbalem už tolik zkušeností nemá, ale hned vysvětlí, proč.

„Když ve fotbale přestanou pracovat nohy, zastavíte se. Ale v hokeji jedete furt pryč! To je, uznejte, velká výhoda,“ argumentuje.

Jedničkou je Jágr

Pokud jde o přízeň ke klubovým barvám, má jasno. „Nerozlišuju, obdivuju všechny Čechy, kteří něco dokázali. Jágra, Nedvěda, Špotákovou, Rosického, Šebrleho, národní týmy... Mě tady občas někdo pozná, ale za hranicemi jsem nula. Teď tancuju s Alešem Valentou a předtím i se Štěpánkou Hilgertovou. To jsou borci! Když se Češi dokážou někde prosadit, mám takový lehký pocit, jako kdybych tu medaili vyhrál i já. Dělají pro republiku obrovskou práci, všechna čest,“ skládá hold svým kolegům v soutěži StarDance.

Koho ze sportovců uznává nejvíc? „Asi Jágra,“ přizná. „Působí na mě tak, že čím víc toho dokáže, tím je skromnější.“

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat