Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Právnická fakulta už smí vychovávat doktorandy

Česko

OLOMOUC Asi dvacet uchazečů o doktorandské studium přijme v příštím akademickém roce poprvé Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci.

Mezi zájemci bude fakulta pečlivě vybírat, slibuje děkanka Milana Hrušáková. „Akreditaci ještě neodsouhlasilo ministerstvo školství, ale již ji doporučila akreditační komise,“ upřesnila Hrušáková. Doktorandské studium bude zahrnovat obory občanské, ústavní, správní nebo trestní právo. Akreditace má být fakultě udělena na čtyři roky s průběžnou kontrolou po dvou letech. „Právě proto chceme zvážit, koho na studium přijmeme. Z předchozího působení vím, že ne všichni uchazeči jsou schopni studium dokončit,“ uvedla Hrušáková.

Zisk akreditace po 18 letech od založení fakulty přirovnala děkanka k plnoletosti. „Stali jsme se tak plnohodnotnou fakultou univerzity,“ dodala. Podle ní to umožnil i větší počet kvalitních mladých vyučujících, u nichž je předpoklad, že budou směřovat k habilitačnímu řízení. V lednu navíc vypsala děkanka povinný konkurz pro vedoucí všech deseti kateder.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: