Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pražské zahrady už jsou otevřené

Česko

PRAHA Včera byly po zimní přestávce zpřístupněny zahrady pod Pražským hradem. První návštěvníci tak vyrazili například do Valdštejnské a Vrtbovské zahrady na Malé Straně.

Zahrady na Pražském hradě se letos otevřou kvůli pobytu amerického prezidenta Baracka Obamy později, až 11. dubna.

Palácové zahrady pod Pražským hradem jsou navzájem průchozí a lze do nich vstoupit na třech místech - z Valdštejnského náměstí, Valdštejnské ulice či ze zahrady Na Valech na Hradě. K pěti barokním palácovým zahradám, které spojují Malou Stranu a Pražský hrad a skýtají jedny z nejkrásnějších pohledů na Prahu, loni přibyla Velká Fürstenberská zahrada. Zahrady jsou přístupné vždy od dubna do října, nejprve od devíti do osmnácti hodin, od května se začátek posouvá na desátou hodinu. V červnu a červenci se zavírací doba prodlužuje až na 21 hodin. Na několik svátečních dní v roce bývají zahrady otevřeny až do pozdního večera. Letošní novinkou Valdštejnské zahrady, která byla na Klárově zbudována už v roce 1634, budou komentované prohlídky pro veřejnost. Včera otevřená Vrtbovská zahrada leží spolu s dalšími třemi barokními zahradami, Vratislavskou, Schönbornskou a Lobkovickou, na svahu Petřína. Je oblíbeným místem konání svateb.

Autor:

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...