Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Před Michalem je velká budoucnost

Česko

Michal Březina cítí křivdu a já mu rozumím. Je na své první olympiádě, zajede životní jízdu, ale body od rozhodčích tomu neodpovídají. Přesně tohle se stává nováčkům, kteří klepou na brány světové špičky. Skoky měl nejvyšší, rozhodně bych mu dala víc bodů. Jenže v krasobruslení to zkrátka chodí tak, že rozhodčí nějakého mladíka mezi elitu hned tak nepustí.

Nechci teď mluvit o tom, že Michal i přes výborný výkon stále má jisté nedostatky – jeho provedení zatím perfektní není, horní polovina jeho trupu při jízdě není dotažená, má rezervy v práci rukou. Určitě je ale schopný svůj talent a muzikální schopnosti rozvinout. Nemá velké jméno, ale když si uchová nervy, získá příští rok na mistrovství Evropy medaili. A možná se rozhodčí proberou už teď při volné jízdě. Chce to trpělivost, aby neznervózněl jako Tomáš Verner. To mu ale jeho trenéři Petr Starec, Karel Fajfr i Karol Divín určitě vštěpují.

Michal je opravdu talent, je před ním velká budoucnost. Teď to chce ještě větší tah na bránu.

O autorovi| MÍLA NOVÁKOVÁ, Autorka je bývalá trenérka legendární Hany Maškové.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...